۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
کارکرد نمازجمعه تقویت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب است

کارکرد نمازجمعه تقویت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: شورای نگهبان از مشروعیت قوانین و نظام جمهوری اسلامی ایران حراست می‌کند. وی افزود: شورای نگهبان دیده‌بانی است که هیچگاه اجازه نمی‌دهد قوانینی بر خلاف شرع مقدس اسلام و قانون اساسی ایران […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: شورای نگهبان از مشروعیت قوانین و نظام جمهوری اسلامی ایران حراست می‌کند.

وی افزود: شورای نگهبان دیده‌بانی است که هیچگاه اجازه نمی‌دهد قوانینی بر خلاف شرع مقدس اسلام و قانون اساسی ایران اسلامی به تصویب نهایی برسد.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: نمازجمعه فریضه‌ای فراموش شده بود که به برکت جمهوری اسلامی ایران احیا شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نمازجمعه و چهلمین سالگرد آن در کشور، اضافه کرد: نماز عبادی سیاسی جمعه تجلی‌گاه وحدت مومنین است.

وی کارکردهای اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نمازجمعه را یادآور شد و ادامه داد: به شهادت رساندن شهدای محراب از سوی دشمنان یکی دلایل اثبات کارآمدی و تاثیرگذاری این فریضه الهی به شمار می‌رود.

امام جمعه شهرستان قشم حضور باشکوه نمازگزاران رونق بخش نمازهای جمعه دانست و بیان کرد: این روز فرصت مناسبی برای تبیین کارکردها، دستاوردها و تجلیل از ستادهای نمازجمعه، اصحاب رسانه و تمامی دست اندرکاران برگزاری نماز جمعه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار داشت: نمازجمعه تریبون و تبیین‌گر گفتمان نظام اسلامی است، حضور مردم در صحنه‌های انقلاب را تقویت می‌کند و جامعه را در جریان آخرین مسائل و رویدادهای داخلی و خارجی قرار می‌دهد.

وی با تجلیل از خدمات حدود ۳۰ ساله آیت‌الله نعیم‌‎آبادی در استان هرمزگان به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، افزود: وی شخصیتی دانشمند، خوش‌بیان، خوش‌قلم و جامع‌نگر بود که آثار اقدامات وی در این استان ماندگار است.

امام جمعه شهرستان قشم با تبریک انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در این استان، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده شخصیتی جوان، فاضل و برخواسته از هرمزگان است و برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.

حجت‌الاسلام والمسلیمن دکتر تارم ادامه داد: کشور انگلیس بداند دزدی دریایی او بی‌پاسخ نخواهند ماند و فرزندان انقلاب اسلامی ایران قاطعانه و به هنگام سیلی محکمی به او خواهند زد.

وی بیان کرد: توقیف نفت‌کش قاچاق را نباید به منزله پاسخ به اقدام انگلیس تلقی کرد زیرا آن‌ها پاسخ دزدی خود را در آینده‌ای نزدید دریافت خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش نخست خطبه‌ها مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: اصالت خانوادگی، شجاعت، روحیه انقلابی، امانت‌داری، عمل به وعده‌ها و سابقه نیکو از جمله مولفه‌هایی است مردم باید در انتخابات پیش رو لحاظ کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*