۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
پایبندی ایران به برجام در گرو تامین منافع این ملت است

پایبندی ایران به برجام در گرو تامین منافع این ملت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم افزود: ایران در پیام خود به کشورهای اروپایی کاملا جدی است. وی ادامه داد: این کشورها اگر بخواهند در کنار امریکا باشند و نقشی را ایفا کنند که منافع ملت ایران از برجام […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم افزود: ایران در پیام خود به کشورهای اروپایی کاملا جدی است.

وی ادامه داد: این کشورها اگر بخواهند در کنار امریکا باشند و نقشی را ایفا کنند که منافع ملت ایران از برجام تامین نشود، جمهوری اسلامی ایران به شیوه اعلام شده عمل می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: مطابق با بند ۳۶ برجام از طرفین به توافق خود عمل نکنند، طرف مقابل حق دارد از برجام خارج شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار داشت: پیش از پایان مهلت اعلام شده باید اروپاییان نفت ایران را به مقدار قبل خریداری کنند، کانال مالی را عملا راه اندازی و به تحریم‌های غیرقانی وضع شده پایان دهند.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان انتظار داشت ایران به تنهایی به برجام پایبند باشد و عواقب اقدام متقابل ایران بر عهده طرف پیمان‌شکن است.

* حاکمان سعودی باید زمینه انجام مناسک حج را فراهم کنند

امام جمعه شهرستان قشم افزود: حاکمان سعودی باید زمینه لازم برای انجام مناسک حج بدون وجود هیچ گونه‌ دغدغه‌ای را فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: تامین امنیت و حفظ کرامت حجاج از دیگر وظایف خطیری است که بر دوش میزبانان حج قرار دارد.

وی اظهار داشت: سیاست و حج از یکدیگر جدا شدنی نیست و وحدت، حمایت از مسلمانان و برائت از مشرکان از مهمترین مولفه‌های سیاسی مورد تاکید دین اسلام است.

* مسوولان به محل حقیقی حادثه ۱۲ تیر توجه کنند

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: محل شهادت شهدای هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ تیر جزیره هنگام است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: در شأن مسوولان و صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران نیست که محل دیگری را گلباران کنند و اقدام جانبازان برای گرامیداشت یاد این شهدا در محل واقعی به حاشیه رانده شود.

وی اظهار داشت: باید از تحریف مکان این حادثه جلوگیری کرد و اقدام جانبازان شناگر در صدر اخبار این روز قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به اقدامات اخیر پلیس در این شهرستان، گفت: نیروهای انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی قشم نشان داده‌اند که این جزیره نمی‌تواند حیاط خلوتی برای مقاصد پلید باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*