۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مذهبی
وحدت حاکم بر قشم به کشورهای منطقه مخابره شود

وحدت حاکم بر قشم به کشورهای منطقه مخابره شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم شامگاه امروز در جشن بزرگ آغاز هفته وحدت به میزبانی اهل سنت قشم اظهار داشت: عقل اقتضا می‌کند مذاهب اسلامی ضمن پاسداری از عقاید خود، مشترکات و اهداف کلی اسلام را مبنا قرار دهند. وی افزود: امت اسلام باید برابر دشمنان […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم شامگاه امروز در جشن بزرگ آغاز هفته وحدت به میزبانی اهل سنت قشم اظهار داشت: عقل اقتضا می‌کند مذاهب اسلامی ضمن پاسداری از عقاید خود، مشترکات و اهداف کلی اسلام را مبنا قرار دهند.

وی افزود: امت اسلام باید برابر دشمنان مشترک خود همچون اعضای یک خانواده همگام و همراه باشند چرا که خداوند متعال در قرآن کریم مسلمانان را به وحدت و پرهیز از تفرقه امر می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: هر کس از هر مذهب چه با اشاره و چه با کنایه بر طبل اختلافات بکوبد و مسیری برای ایجاد خلل در اجتماع مسلمانان ایجاد کند در حقیقت به اسلام و خون شهدای فرق اسلامی خیانت کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: جزیره قشم با مجاهدت علمای شیعه و سنی به نماد وحدت در ایران اسلامی تبدیل شده و باید تلاش‌ها در راستای حراست آن تداوم یافته و به‌عنوان الگویی عملی به کشورهای منطقه مخابره شود.

وی اضافه کرد: تفرقه‌افکنان ربطی به نظام اسلامی ندارند و این نظام همواره امت اسلامی را وحدت دعوت کرده و با کشتار و ایجاد تفرقه اعلام مخالفت دارد.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران بر وحدت است، گفت: البته ممکن است افرادی بر خلاف این سیاست کلی حرکت کنند که ما آنان را دشمن، فریب‌خورده و یا جاهل می‌دانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: همه باید مدافع اسلام باشیم و در برابر دشمنانی که ارزش‌های اسلامی همچون حجاب و عفاف، مساجد و عقاید نسل جوان را هدف قرار داده‌اند ایستادگی کنیم.

وی دین گریزی را از مهمترین آسیب‌ها برشمرد و اظهار داشت: برای اصلاح امور و اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی باید شیعه و سنی دست به دست هم بدهند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: بزرگان جزیره باید برای اجرای عدالت تصمیمی جدی بگیرند و خیرین و تجار نیز نسبت به کمک به نیازمندان احساس تکلیف کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم ادامه داد: چه نیازی وجود دارد که هزاران هکتار زمین از جزیره به نیم درصد از افراد واگذار شود؟ در این خصوص نیز نیازمند تصمیمی جدی هستیم.

جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت نیز منادی وحدت است

[lightbox thumb=”http://emamatqeshm.ir/wp-content/uploads/2019/11/13980819000010_Test_PhotoN.jpg”]

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم نیز اظهار داشت: بر خلاف ادعای معاندین، جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای از شعار وحدت تنزل نکرده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار نیز منادی وحدت به شمار می‌رود، افزود: مواضع قاطع، شفاف و مکرر مقام معظم رهبری گویای آن است که وحدت‌گرایی در سیاست‌های کلی نظام قرار دارد.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: برخی خواسته یا ناخواسته موجب ساختارشکنی و خدشه زدن به وحدت می‌شوند که موجب ایجاد ناامیدی، تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه است.

خطیبی با اشاره به جایگاه عدالت‌گستری در بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه داد: سنگین کردن کفه عدالت بویژه در مناطق محروم باید مد نظر متولیان امر باشد و تلاش کنند که در گام دوم انقلاب به این مهم جامعه عمل بپوشانند.

وی اضافه کرد: تنگ نظری‌هایی در عمل برخی از مسوولان وجود دارد که می‌تواند امیدواری مردم به عنوان کلید تمامی قفل‌ها لطمه وارد کند.

خطیب جمعه اهل سنت گفت: تقویت امید در جامعه یک استراتژی در مسیر تداوم انقلاب اسلامی و مورد تاکید رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.

خطیبی اظهار داشت: بسیاری از مسوولان با نیت خیر در حال تلاش هستند و برخی نیز ممکن از با اقدامات خود تیشه به ریشه عملکرد ثبت دیگران بزنند.

وی افزود: جوانان ما در این جزیره بزرگ حتی از یک متر زمین برای دفن شدن در آن محروم هستند و سال‌هاست که پیگیری‌ واگذاری زمینی برای قبرستان به سرانجام نمی‌رسد و بواسطه نگاه‌های تجاری با آن موافقت نمی‌شود.

خطیب جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: جوانان ما باید زمین را از بُرج‌سازان و کسانی که اهل قشم نیستند به قیمت خون‌بها بخرند و این مسئله با وحدت امت اسلام در تضاد است و موجب ناامیدی و هنجارشکنی می‌شود.

خطیبی ادامه داد: تا کنون ایستادگی کرده‌ایم و بسیاری از مسوولان نیز حمایت کرده‌اند که انتظار است در هفته وحدت شاهد ایجاد تحول باشیم.

وی تاکید کرد: آحاد جامعه موظف هستند در راستای تحکیم وحدت اسلامی و تحقق امت واحده تلاش کنند.

وحدت‌گرایی قشم را در مسیر توسعه قرار داده است

[lightbox thumb=”http://emamatqeshm.ir/wp-content/uploads/2019/11/13980819000048_Test_PhotoN.jpg”]

علیرضا نصری فرماندار قشم هم اظهار داشت: دشمن با تفرقه‌افکنی در پی رخنه و پراکندگی امت اسلام است.

وی وحدت را رمز پیروز انقلاب اسلامی ایران برشمرد و افزود: شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت عملی و عزت مسلمانان را تجلی بخشید.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: ایران اسلامی طلایه‌دار و منادی وحدت در جهان است و انسجام، همدلی و برادری موجود در کشور نیز ثمره همین وحدت‌گرایی است.

نصری ادامه داد: وحدت اقوام و مذاهب، جمهوری اسلامی ایران را به لنگرگاهی امن و با ثبات در خاورمیانه تبدیل کرده و از مهمترین عوامل تسهیل مسیر توسعه و پیشرفت کشور به شمار می‌رود.

وی روشنگری‌های رهبری را برهم زننده دسیسه‌های دشمنان دانست و اضافه کرد: ایران اسلامی برای وحدت هزینه داده و فرزندان او در دفاع از حرم تا سرحد جان پیش رفته و به یکی از نمادهای وحدت تبدیل شده‌اند.

فرماندار شهرستان قشم گفت: استراتژی وحدت دشمن را به عقب رانده و توانسته است موجبات عزت، افتخار، امنیت، آسایش و اقتدار کشور را فراهم کند.

نصری خاطرنشان کرد: قشم با وحدت‌گرایی علمای شیعه و سنی در مسیر توسعه قرار بگیرد و طلایه‌دار اتحاد در سطح کشور باشد.

وی بیان کرد: از هفته وحدت باید در راستای تقویت روند ترویج سیره نبوی در جامعه بویژه قشر کودک، نوجوان و جوان استفاده شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*