۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دیدارها
  • شناسه : 4635
  • 23 فروردین 1400 - 15:00
  • 32 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : جواد نوزرنژاد
واقعیت‌های فرهنگی- مذهبی قشم باید مخابره شود/ پیش‌بینی رشد ۱۰۰ درصدی زکات در قشم

واقعیت‌های فرهنگی- مذهبی قشم باید مخابره شود/ پیش‌بینی رشد ۱۰۰ درصدی زکات در قشم

امام جمعه شهرستان قشم گفت: قشم، جزیره زکات و معنویت است که علمای بنام بسیاری را در خود جای داده و واقعیت‌های فرهنگی- مذهبی قشم آن باید مخابره شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام میثم تارم امام جمعه و رئیس شورای زکات شهرستان قشم در نخستین نشست این شورا در سال ۱۴۰۰ که با حضور مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان هرمزگان برگزار شد اظهار داشت: قشم، جزیره زکات و معنویت است که علمای بنام بسیاری را در خود جای داده و این مهم باید در سطح ملی تبیین شود.

وی گفت: قشم باید به عنوان یک شهر متدین و مذهبی معرفی شود چرا که حقیقت‌های فرهنگی مذهبی اساسی موجود در این جزیره همچون تقید مردم به مسائل شرعی و وحدت شیعه و سنی در آن به خوبی منعکس نشده است.

 زکات در محرومیت‌زدایی تحول آفرین است

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم نیز اظهار داشت: هدف از زکات، استقلال اقتصادی و توانمندسازی جامعه هدف است.

وی افزود: خوشبختانه اعتماد زاکیان جزیره قشم تا حد زیادی جلب شده و می‌تواند با وجود کمیته امداد منجر به ایجاد تحولی در مسیر محرومیت‌زدایی و فقر شود.

 پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی پرداخت زکات در هرمزگان

جلیل تراهی مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان هرمزگان نیز گفت: سه هزار و ۷۰۰ خانوار در جزیره قشم تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی افزود: ۳۶ درصد از جامعه تحت پوشش این جزیره در مناطق محروم، ۳۳ درصد زنان سرپرست خانوار جوان و تنها ۱۶ درصد از آنان را افراد سالمند تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان هرمزگان تصریح کرد: قشم در صورت هدفگذاری زکات قادر است به شهرستان بدون مددجو تبدیل شود.

تراهی ادامه داد: سال ۱۳۹۹ در استان هرمزگان ۸۰ میلیارد تومان و در جزیره قشم سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به منظور گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان با نرخ صفر درصد ارائه شده است.

وی اضافه کرد: امروزه نیاز اصلی فقرا در ۲ بخش مسکن و درمان تقسیم‌بندی می‌شود که در جزیره قشم حدود ۱۳۰ خانواده نیازمند فاقد مسکن وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان هرمزگان گفت: جمع آوری زکات هرمزگان در سال ۱۳۹۹ با ۲۸ میلیارد تومان، نسبت به سال قبل ۶۸ درصد رشد را

نشان می‌دهد که برای امسال در سطح استان ۵۰ درصد و برای قشم رشدی ۱۰۰ درصدی پیش‌بین می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*