۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » جلسات » ستاد نمازجمعه » پیشنهاد سردبیر
نماز مانعی در برابر ضد ارزش‌ها است

نماز مانعی در برابر ضد ارزش‌ها است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم صبح امروز در اجلاسیه نماز و مدرسه این شهرستان اظهار داشت: توجه به نماز از مهمترین مولفه‌های بقای دین و ارزش‌های الهی در جامعه به شمار می‌رود. وی تصریح کرد: اگر خللی به نماز وارد شود تمامی ارزش‌ها سقوط می‌کند و […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم صبح امروز در اجلاسیه نماز و مدرسه این شهرستان اظهار داشت: توجه به نماز از مهمترین مولفه‌های بقای دین و ارزش‌های الهی در جامعه به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: اگر خللی به نماز وارد شود تمامی ارزش‌ها سقوط می‌کند و این یکی از جنبه‌هایی است اقامه نماز نخستین وظیفه مسوولان و کارگزاران قرار دارد.

دکتر تارم با تاکید بر لزوم اقامه نماز با کیفیت و توجه به مقدمات آن، ادمه داد: چنین نمازی مانعی در برابر ضد ارزش‌ها برای فرد، خانواده و اجتماع است.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: از مهمترین شرایط قبول شدن نماز در پیشگاه الهی، حلال خواری و پاکیزگی نمازگزار است که توجه به همین مقدمه گرایش به بسیاری از منکرات را از بین می‌برد.

فرماندار قشم نیز گفت: باید با برنامه‌ریزی و بهره‌مندی از روش‌های علمی به فرهنگ‌سای و ارتقای جایگاه نماز در در جامعه پرداخت.

علیرضا نصری افزود: احتیاج درونی انسان به خدا و نیاز بیرونی در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله مواردی است که با توجه ویژه به نماز و پیامدهای آن برطرف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارائه شیوه‌هایی کارآمد برای ترغیب دانش اموزان به نماز مهمترین دستاورد چنین اجلاسیه‌هایی به شمار می‌رود.

فرماندار قشم تاکید کرد: بهره‌وری آموزش و پرورش در حوزه نماز نیازمند سنجش و آسیب‌شناسی است و ما دولتمردان نیز باید اقدامات خود را در حوزه نماز گسترش دهیم.

مدیرآموزش و پرورش قشم افزود: گفتمان‌های دینی با محور نماز و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز در ۲۰ مدرسه در حال برگزاری است.

بهرام پوراشرف اظهار داشت: در ۲۱۳ مدرسه قشم نماز جماعت ظهر و عصر اقامه می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*