۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شورای فرهنگ عمومی
نمازجمعه پایگاه بصیرت افزایی است

نمازجمعه پایگاه بصیرت افزایی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، امام جمعه شهرستان قشم در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به خداحافظی آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان در جمعه گذشته گفت: وی انسانی متعهد، عالم، متفکر بود که روحیه وحدت گرایی داشت. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، امام جمعه شهرستان قشم در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به خداحافظی آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان در جمعه گذشته گفت: وی انسانی متعهد، عالم، متفکر بود که روحیه وحدت گرایی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم افزود: خدمات و تلاش‌های بسیار امام جمعه سابق بندرعباس مورد تقدیر است و مردم از اثرات آن تا سال‌ها استفاده خواهند کرد.

وی همچنین انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه جدید بندرعباس تبریک گفت و افزود: وی فرزند هرمزگان است و می‌تواند برای این استان منشأ برکات زیادی شود.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه تصریح کرد: نمازجمعه پایگاه بصیرت افزایی است و باید در این پایگاه‌ها و نیز در مساجد نشان داد که نشاط و دینداری نه تنها با یکدیگر منافاتی ندارند بلکه نشاط واقعی با دینداری میسر می‌شود.

وی افزود: مسجدها سنگر فرهنگی و دینی هستند که از آنجا می‌توان به دفاع از ارزش‌ها پرداخت و اگر غفلت شود، دشمن در جنگ نرم و به ویژه از طریق فضای مجازی توان و انگیزه جوانان و نوجوانان را برای دریافت پیام دین و معنویت کاهش می‌دهد.

 

* اجرای ۴۰ برنامه فرهنگی به مناسبت ۵ مرداد

رئیس ستاد بزرگداشت پنجم مردادماه شهرستان قشم نیز در این نشست گفت:به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه ۴۰ برنامه فرهنگی در طول ۱۰ روز برگزار می شود.

وحید جابری تصریح کرد: غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدا، سرکشی از مددجویان بهزیستی و خانواده‌های بی بضاعت از جمله برنامه‌هایی است که در دهه گرامیداشت پنجم مرداد برگزار می‌شود.

جابری افزود: برگزاری نمایشگاه ویژه در مصلی، مسابقات ورزشی و فرهنگی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در این دهه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طرح برنامه میز خدمت برای ارتباط بی مسؤولان و مردم در نمازجمعه نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در نمازجمعه برگزار می‌شود.

جانشین رئیس ستاد نمازجمعه قشم تصریح کرد: نهادها و دستگاه‌های دولتی نیز طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را به ستاد نمازجمعه قشم ارائه دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*