۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » جلسات
  • شناسه : 4593
  • 19 فروردین 1400 - 19:48
  • 58 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : جواد نوزرنژاد
محورهای ۱۴گانه شورای فرهنگ عمومی قشم تعیین شد

محورهای ۱۴گانه شورای فرهنگ عمومی قشم تعیین شد

رئیس شورای فرهنگ عمومی قشم از تبیین محورهای ۱۴گانه این شورا در سال ۱۴۰۰ با هدف اعتلای راهبری فرهنگی جزیره قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: اعتلای مسائل فرهنگی بسترساز پیشرفت در سایر عرصه‌ها خواهد بود.
وی افزود: با توجه به قرارگیری در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ بویژه ریاست جمهوری باید آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در جامعه برای برگزاری انتخاباتی باشکوه برای تقویت بیش از پیش نظام اسلامی و ارتقای امنیت توام با یاس دشمنان انجام شود.
امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم تصریح کرد: حضور گسترده مردم انتخابات در درجه اول اهمیت قرار دارد چرا که خنثی کننده توطئه‌های دشمنان خواهد بود.
دکتر تارم ادامه داد: در وهله دوم باید کسانی با رای بصیرانه مردم در مسند ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار بگیرند که بتوانند با پشتیبانی و مانع‌زدایی‌های لازم رونق بخش تولید باشند.
وی اضافه کرد: رونق تولید بسیاری از مشکلات اقتصادی- اجتماعی را برطرف خواهد کرد و از این رو «ترویج اقتصاد مقاومتی» و «اعتلای سیاسی شهر» به عنوان ۲ محور اساسی حرکت شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم گفت: «تقویت جبهه فرهنگی انقلاب و تشکل‌های مردمی» در کنار «تقویت و فعالسازی مجامع و شوراهای رسمی» و «نیروسازی و نخبه‌پروری برای نظام انقلابی» باید به طور مد نظر باشد.
دکتر تارم عنوان کرد: «ترویج علم و پژوهش» به عنوان موضوعی محوری در تحقق اقدامی کارشناسی شده در حوزه‌های مختلف باید با اهتمام جامعه دانشگاهی در سال جاری دستاوردهای محسوسی را به شورای فرهنگ عمومی ارائه کند.
وی ابراز داشت: «اعتلای جایگاه مساجد»، «احیای مناسبت‌های مذهبی، انقلابی و حفظ شعائر»، «ارتباط با نسل نو اعم از کودک، نوجوان و جوان»، «ترویج معنویت و اخلاق اسلامی» و «اعتلای جایگاه خانواده و زن» پنج محور دیگری از که در سال جاری باید کانون توجه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم باشد.
امام جمعه شهرستان قشم عنوان کرد: «ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم و اهل بیت(ع)»، «نهضت خدمت رسانی و عدالت» و «کاهش آسیب‌های اجتماعی» دیگر ابعاد فعالیت شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برای راهبری فرهنگی ۱۴۰۰ را شکل می‌دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم تارم خاطرنشان کرد: باید برای هر یک از این محورهای ۱۴گانه کارگروهی زیر نظر شورای فرهنگ عمومی تشکیل و برنامه‌های شاخص خود برای امسال را تدوین و عملیاتی کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*