۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دیدارها » پیشنهاد سردبیر
مبارزه بی‌امان دستگاه قضا با فساد و قاچاق مطالبه‌ای مردمی است

مبارزه بی‌امان دستگاه قضا با فساد و قاچاق مطالبه‌ای مردمی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در دیدار مسوولان دستگاه قضایی شهرستان قشم با وی، مبارزه بی‌امان با فساد و قاچاق را خواستار شد و اظهار داشت: دستگاه قضایی شهرستان باید از پیشگامان تسهیل‌گری مسیر تحقق شعار سال‌جاری(رونق تولید) و حمایت از سرمایه‌گذاران […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در دیدار مسوولان دستگاه قضایی شهرستان قشم با وی، مبارزه بی‌امان با فساد و قاچاق را خواستار شد و اظهار داشت: دستگاه قضایی شهرستان باید از پیشگامان تسهیل‌گری مسیر تحقق شعار سال‌جاری(رونق تولید) و حمایت از سرمایه‌گذاران باشد.

وی با ابراز رضایت از عملکرد دستگاه قضایی قشم، افزود: استمرار برخورد قاطع با هر شخص یا گروهی که قصد عبور از چارچوب‌های قانونی را داشته باشد به‌عنوان مطالبه‌ای مردمی به‌شدت مورد تاکید است.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: قضات باید عدالت، انصاف، قوانین و احکام را مبنای قضاوت‌ها قرار دهند و نسبت به توجیه جامعه در خصوص مقررات اهتمام ورزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به جایگاه مردم‌داری در اسلام، ادامه داد: ارائه مشاوره حقوقی رایگان و بهره‌گیری از ظرفیت مساجد، علما و روحانیون نقش بسزایی در عمل به ارزش‌های دینی و افزایش سطح آگاهی اجتماعی نسبت به چارچوب‌های قانونی دارد که باید بیش از پیش از آن استفاده شود.

فرهنگ، طلایه‌دار سرفصل نوین اقدامات دستگاه قضایی

مسعود رحمانی نیز در این نشست انتصاب رئیس جدید دستگاه قضایی کشور را سرآغاز سرفصلی نوین در این قوه دانست و اضافه کرد: فصل جدیدی از کار در قشم با طلایه‌داری اقدامات فرهنگی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه قضات باید دغدغه مردم را دغدغه شخصی خود بدانند و برای حل آن تلاشی همه‌جانبه داشته باشند، اظهار داشت: قاضی باید به عنوان فردی از جامعه، بدون هرگونه تشریفات در میان مردم حضور داشته باشد.

رئیس دادگستری شهرستان قشم ارتباط بی‌واسطه مردم و مسوولان قضایی را اصول ارائه عملکردی مطلوب برشمرد و تصریح کرد: در همین راستا زمان دیدار مردمی با رئیس دادگستری از یک، به دو روز در هفته افزایش خواهد یافت و شورای قضایی شهرستان نیز نسبت به حضور و ارائه مشاوره حقوقی در مصلی نمازجمعه و مساجد تصمیمات مقتضی را مصوب می‌کند.

رحمانی با تاکید بر لزوم تبدیل شدن بازداشتگاه قشم به زندان، گفت: کاهش معضلات خانواده‌های زندانیان و تسهیل مدیریت تبعات منفی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از مهمترین نتایج ارتقای بازداشتگاه قشم به زندان خواهد بود.

تقویت امکانات دستگاه قضایی رضایتمندی مردم را به دنبال دارد

رضا صفایی افزود: وظیفه‌شناسی و عمل به آن از سوی مسؤولان رده‌ها و ادارات مختلف بویژه در فصل گردشگرپذیری جزیره قشم نقشی اساسی در کاهش مراجعات و حجم پرونده‌های دستگاه قضایی شهرستان دارد.

وی با بیان اینکه تقویت امکانات دستگاه قضایی، ارتقاء نظم، امنیت و رضایتمندی مردم را به همراه دارد، ادامه داد: نقش فرهنگ در کنترل و کاهش معضلات حوزه‌های مختلف باید بیش از گذشته مورد توجه باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم با انتقاد از دفن‌های غیرمجاز، تصریح کرد: علما، روحانیون و افراد صاحب نفوذ در لایه‌های اجتماعی باید از طریق اقدامات نرم فرهنگی نسبت به اصلاح فرهنگ‌های نادرست اقدام کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*