۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
لزوم فعالیت ۲۴ساعته لندینگ‌کرافت‌ها/حفظ نظام اسلامی اولویت مکتب حاج قاسم است

لزوم فعالیت ۲۴ساعته لندینگ‌کرافت‌ها/حفظ نظام اسلامی اولویت مکتب حاج قاسم است

امام جمعه قشم گفت: از مسوولان تقاضامندیم با توجه به حجم گسترده تردد مسافر و بار از بنادر پل و لافت، فعالیت لندینگ‌کرافت‌ها به صورت ۲۴ ساعته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: شهید سلیمانی نمونه‌ای برجسته از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود.

وی افزود: شهید سلیمانی تمام عمر خود را به جهاد در راه خدا سپری کرد و شهادت پاداش تمام رشادت‌های او در این سالیان بود اما با رفتن این شهید، راه او متوقف نخواهد شد اما انتقام در انتظار جنایتکاران است.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: ملت ایران سالگرد شهادت مالک اشتر رهبر انقلاب را گرامی خواهد داشت اما آنچه برای ما و جهان اسلام دارای اهمیت است و باید مورد توجه قرار بگیرد، راه و مکتب شهید سلیمانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم مکتب حاج قاسم را مکتب اسلام، قرآن، ائمه اطهار و امامین انقلاب دانست و ادامه داد: از ویژگی‌های مهم و بارز مکتب سلیمانی، اولویت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است که از شاخصه‌های بارز امامین انقلاب نیز هست.

وی ادامه داد: اگر او جبهه مقاومت را در جهان اسلام تشکیل داد برای این بود که می‌دانست هدف اصلی جنایتکاران، نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و می‌خواستند با اشغال و سرنگونی سوریه و عراق، مرز مشترک با ایران ایجاد کنند و بتوانند به سهولت و مستقیم با نظام اسلامی وارد نبرد شوند.

اگر تلاش‌های حاج قاسم نبود داعش در تهران سر می‌برید

امام جمعه شهرستان قشم گفت: آنان که از ایفای نقش در جنگ سوریه، لبنان و عراق گلایه می‌کردند باید بدانند که اگر تلاش های حاج قاسم نبود در خیابان‌های تهران داعش سر می‌برید و زنان و دختران در بازارهای برده فروشی معامله می‌شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه آنان که شعار نه غزه نه لبنان سر می‌دهند، به دروغ می‌گویند جانم فدای ایران، تصریح کرد: بدانند اگر رشادت‌های حاج قاسم در لبنان، سوریه و عراق نبود اثری از ایران و چاره‌ای جز تسلیم در برابر دشمنان و داعش مسلکان وجود نداشت.

وی افزود: تسلط دشمن بر عراق و سوریه به معنای اتمام کار ایران و انسداد مسیر هرگونه چاره اندیشی است و این ملت بصیر و سایر ملل اسلامی در تشییع جنازه سلیمانی بصیرت و هوشمندی خود را به اثبات رساندند.

امام جمعه شهرستان قشم توجه خاص به معنویت را دومین ویژگی مکتب حاج قاسم برشمرد و گفت: آنچه سردار سلیمانی را به عنوان چهره بین‌المللی و فرمانده محور مقاومت رسانده است صرفا بُعد نظامی او نیست بلکه بعد معنوی او نیز باید مد نظر باشد.

دکتر تارم با اشاره به تقید شهید سلیمانی به رعایت موازین شرعی و تکیه بر اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، بیان کرد: حاج قاسم خود را مقید می‌دانست که فقط و فقط به دنباله رو ولی فقیه و مجری فرمایشات ولی فقیه زمانش باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی پیروی از ولی فقیه را راه نجات بشریت، اسلام و منطقه می‌دانست و شخصیت و شخص ولی فقیه زمان حضرت آیت الله خامنه‌ای را به خوبی درک کرده بود.

یکپارچگی مردم و مسوولان به جهان مخابره شود

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: امروز باید صرفا وحدت و یکپارچگی مردم و مسوولان جمهوری اسلامی ایران به جهان مخابره شود و با تبعیت از ولی فقیه وحدت و بصیرت خود را حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به قرارگیری در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: برگزاری شکوهمند و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات این برای ما نقطه قدرت است و باید با بصیرت و هوشیاری دسیسه‌های دشمن را خنثیو زمینه سوء استفاده را فراهم نیاورد.

وی تصریح کرد: کشف حجاب رضاخانانی نیز با همین بصیرت شکست خورد و ملت ایران اسلامی حاضر نشد چادر را که میراث گران‌بهای حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) است را از سر بر دارد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اگر در برابر دشمن عقب بنشینیم پیشروی خواهند کرد و نباید در هیچ زمینه‌ای کوتاه آمد؛ همانگونه که در دفاع مقدس از یک وجب خاک کشور کوتاه نیامدیم.

فعالیت لندیگ‌کرافت‌ها باید ۲۴ ساعته باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: از مسوولان شهرستان و استان تقاضامندیم با توجه به حجم گسترده مسافر و بار از بنادر پل و لافت، فعالیت لندینگ‌کرافت‌ها به صورت  ۲۴ ساعته باشد.

وی ادامه داد: این اقدام بویژه با انتقال حجم بیشتری از حمل بار که در شب، تردد مردم و مسافران در طول روز را تسهیل و از مشکلات کم می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به کاهش کمی تعداد لندیگ‌کرافت‌های فعال در مسیر دریایی لافت-پل و بلعکس، گفت: از این رو شبانه‌روزی شدن خدمات این شناورها برای حل مشکلات مردم ضرورت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار داشت: در فصل زمستان هستیم و احتمال باران سیل آسا وجود دارد که مسوولان  باید از قبل اقدامات پیشگیرانه را در شهر و روستاها انجام دهند تا مردم با مشکل مواجه نشوند

عمل به احکام الهی یک اولویت است

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه اول مبحث تبیین معارف سوره سوره حجرات را پی گرفت و افزود: ادب در برابر خدا، رسول خدا و انسان سه موضوع نخست مورد تاکید در این سوره مبارکه است.

وی تبیین نظام ارزشی اسلام شامل تقوا را چهارمین موضوع برشمرد و ادامه داد: حقیقت اسلام و مسلمان و نیز حقیقت ایمان و مومن پنجمین و ششمین این معارف می‌باشد.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: انسان نباید هیچ حکمی را بر حکم خداوند مقدم بدارد چرا برتری دادن احکام غیر از دستورات الهی به کفر منجر می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*