۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تجلیل‌ها » ملی
لزوم تبیین فرهنگ «نقد» در جامعه/ خبرنگاران قشم تجلیل شدند

لزوم تبیین فرهنگ «نقد» در جامعه/ خبرنگاران قشم تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم در آئین تجلیل از اصحاب رسانه این جزیره در آستانه روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران پیش قراول حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستند. وی افزود: امروزه کارشناسان معتقد هستند امکان وقوع یک جنگ پیروزمندانه وجود […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم در آئین تجلیل از اصحاب رسانه این جزیره در آستانه روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران پیش قراول حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستند.

وی افزود: امروزه کارشناسان معتقد هستند امکان وقوع یک جنگ پیروزمندانه وجود ندارد مگر پیش از آن بواسطه خبر و اصحاب رسانه شرایط پیروزی فراهم شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: قرآن کریم نیز اصل اولیه را بر پذیرش، امانت، صداقت و تاثیرگذاری خبرنگاران قرار داده است جز آنکه مُخبر انسان فاسدی باشد چرا که ممکن است از مجرای یک خبر نادرست، جامعه‌ای با مشکل مواجه شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم ادامه داد: فرهنگ نقد باید در جامعه تبیین و نهادینه شود زیرا انتقاد صحیح بسیار راهگشا است.

وی اضافه کرد: روحیه نقدپذیری آحاد جامعه بویژه مسوولانی که با اقشار مختلف مردم سر و کار دارند باید تقویت شود.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه از انتقاد در منابع دینی به عنوان یک هدیه شناخته شده، خاطرنشان کرد: نقدپذیری باید عملی باشد و آن را منحصر به شعار و گفتار نکرد.

گفتنی است، طی این آیین با اهداء لوح و هدیه‌ای به رسم یادبود از سوی نهاد امامت جمعه شهرستان قشم اصحاب رسانه این جزیره در آستانه ۱۷ مردادماه سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار مورد تجلیل قرار گرفتند.

[lightbox thumb=”http://emamatqeshm.ir/wp-content/uploads/2020/08/WhatsApp-Image-2020-08-04-at-21.52.52.jpeg”]

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*