۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
  • شناسه : 4242
  • 11 بهمن 1399 - 8:11
  • 81 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
  • منبع : خبرگزاری تسنیم
لزوم ارائه تسهیلات ویژه لندیگ‌کرافت‌ها/ گرانی کرایه‌ها منطقی نیست
امام جمعه قشم:

لزوم ارائه تسهیلات ویژه لندیگ‌کرافت‌ها/ گرانی کرایه‌ها منطقی نیست

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسوولان باید به جای گرانی کرایه‌ لندینگ‌کرافت‌ها، کاهش عوارض و ارائه بسته‌های حمایتی شامل سوخت و سایر وسایل مورد نیاز مالکان این شناورها را ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: صاحبان لندینگ‌کرافت‌ها از وضعیت موجود گله‌مند بوده و افزایش کرایه‌ها نیز باعث نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: هر دو قشر ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات گله‌مند هستند هستند و مسوولان باید شرایط را به نحوی مدیریت کنند که منجر به پدید آمدن نارضایتی‌ در جامعه نشود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: مسوولان باید به جای گرانی کرایه‌ لندینگ‌کرافت‌ها، کاهش عوارض و ارائه بسته‌های حمایتی شامل سوخت و سایر وسایل مورد نیاز مالکان این شناورها را ارائه کنند.

دکتر تارم ادامه داد: در شرایط موجود گرانی کرایه‌ها تصمیمی منطقی نیست و باید به گونه‌ای عمل شود که فشاری بر جامعه وارد نشود.

قشم برای هنجارشکنان ناامن است

امام جمعه شهرستان قشم شهادت استواریکم «حسن واعظی تختی» از مرزبان دریایی جزیره قشم را تسلیت گفت و افزود: نیروی انظامی و دریابانی همواره برای حفظ ارزش‌ها و مقابله با قاچاق شهید تقدیم کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: جزیره قشم نباید محلی برای ناهنجاری‌های اجتماعی باشد و همگان باید در این رابطه امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ شئونات اسلامی در بازارها، اماکن گردشگری و جزایر اقماری شهرستان قشم خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه‌های ذی‌ربط در این رابطه اجازه نخواهند داد قشم مکانی امن برای متخلفان و هنجارشکنان باشد.

مواضع برجامی مسوولان باید بصیرانه باشد

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسوولان موظف هستند بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کرده و مشکلات مردم را گره‌گشایی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: مردم از نظام اسلامی دست نخواهند کشید و این انقلاب را به حکومت عدالت‌گستر مهدوی خواهند رساند.

وی تصریح کرد: مسوولان باید با بصیرت بیشتری نسبت به وقایع آمریکا موضع‌گیری کنند و بدانند تفاوت رئیس جمهور جدید آمریکا با فرد پیشین تنها در لبخندهای اوست و در باطن تفاوتی با یکدیگر ندارند.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: در خصوص برجام باید رهنمودهای رهبری نصب العین مسوولان باشد و به جای برگشت آمریکا بر رفع تحریم‌ها تاکید کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای با برخی بی‌تدبیری‌‌ها، مواضع و قیاس‌های نابجا در زمین دشمن بازی می‌کنند.

توجه به ارزشهای اسلامی اولویت نخست مسوولان باشد

دکتر تارم با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران افزود: ورود امام راحل(ره) به میهن اسلامی با استقبال کم نظیر مردم، برگ زرینی در تاریخ انقلاب است.

وی عنوان کرد: مسوولان نظام باید به تاسی از امام خیمنی(ره) اولویت نخستشان توجه به ارزش‌های اسلامی باشد که در راس آن توجه به شهداست زیرا به برکت خون آنان امروزه در این نظام مسوولیت دارند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: نباید ارزش شهدا، ایثارگران و جانبازان در جامعه فراموش شود و این از پیام‌های حضور امام راحل(ره) در بدو ورود به کشور در بهشت زهرا است.

زنان جامعه اسلامی از نقش خود غافل نشوند

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و ولادت امام خمینی(ره)، گفت: بانوان در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نقشی کلیدی دارند.

وی ادامه داد: اگر در جامعه‌ای زنان از نقش خود غافل باشند جامعه رو به نابودی خواهد رفت و دشمن با فهم دقیق از این موضوع به دنبال تهی‌سازی زن مسلمان از ارزش‌های اسلامی است.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: باید در حفظ تمام حیثیات زن با الگوبرداری از حضرت فاطمه(س) کوشش کنیم.

آگاهی جامعه از ترفندهای القای رسانه‌ای دشمن تقویت شود

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست مبحث تبیین معارف سوره حجرات را پی گرفت و گفت: امروزه بحث خبر و تبادل اطلاعات و اخبار از ابزارهای بزرگ ابرقدرت‌ها است.

وی افزود: اغتشاش اطلاعاتی یکی از مهمترین ابزار کار دشمن است که همراه با دیگر تکنیک‌های رسانه‌ای برای پخش شایعات و اخبار جعلی از آن بهره‌ می‌گیرند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: با گستردگی فضای مجازی همجمه‌های رسانه‌ای بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده و با حیله‌های تبلیغاتی به دنبال انحراف اذهان مردم از حقایق هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اضافه کرد: «ارتباط ساختگی» یکی از این ترفندها است که در آن تیتر و عنوانی را انتخاب می‌کنند که هیچ ارتباطی با محتوای خبر ندارد و مردم نیز غالبا تیترها را حمل بر صحت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تیترها بیشترین تاثیر را بر اذهان و اقناع جامعه خواهند گذاشت، عنوان کرد: در بازنشر اخبار باید دقت و بررسی لازم به عمل آید تا مروج اخبار نادرست نباشیم چرا که این مهم دستوری قرآنی است و غفلت از آن ممکن است آسیب‌های غیرقابل جبرانی بر فرد یا گروهی وارد کند.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: باید سواد رسانه‌ای و آشنایی جامعه با ترفندهای رسانه‌ای دشمن بیش از پیش تقویت شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*