۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مذهبی
قشم در سوگ رحلت رسول(ص) و سبط اکبر(ع)

قشم در سوگ رحلت رسول(ص) و سبط اکبر(ع)

به گزارش روابط عموی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، شیعه و اهل سنت قشم در ماتم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت جانسوز سبط اکبر خاندان عصمت و طهارت(ع) به سوگ نشستند. مساجد این شهر میزبان خیل عاشقان نبوت و امامت بود که در اندوه فقدان خاتم‌الانبیا(ص) و امام حسن مجتبی(ع) عزم بر اقامه عزا […]

به گزارش روابط عموی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، شیعه و اهل سنت قشم در ماتم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت جانسوز سبط اکبر خاندان عصمت و طهارت(ع) به سوگ نشستند.

مساجد این شهر میزبان خیل عاشقان نبوت و امامت بود که در اندوه فقدان خاتم‌الانبیا(ص) و امام حسن مجتبی(ع) عزم بر اقامه عزا داشتند.

قرائت زیارت پرفیض حضرت رسول اکرم(ص) سرآغاز ویژه آیین‌های امشب در این جزیره بود و پس از آن علماء و روحانیون بار دیگر سیره نبوی را بر منابر برای مردم تبیین کردند.

حجت‌الاسلام مهدی بهره‌مند در جمع عزاداران مسجدالنبی(ص) شهر قشم، اظهار داشت: رحلت نبی مکرم اسلام(ص) در حقیقت سرآغاز مصائب اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.

این استاد حوزه علمیه افزود: دستیابی به رستگاری دنیوی و اخروی بشریت از مجرای عمل به سیره و تعالیم رسول الله(ص) میسر می‌شود.

وی بازگشت به عصر جاهلیت را از جمله خطراتی برشمرد که پس از رحلت خاتم‌الانبیا(ص) امت اسلام را تهدید می‌کند و ادامه داد: مسملنان باید شاکله رفتار و کردار خویش را بر شالوده سیره نبوی بنا کنند.

بهره‌مند تصریح کرد: پیروی از قرآن و عترت به عنوان دو میراث گران‌بهای پیامبر(ص) از عقب‌گرد جامعه به زمان جاهلیت جلوگیری می‌کند و اعتلای جهان اسلام را با تحقق تمدن نوین اسلامی به ارمغان خواهد آورد.

مرثیه‌سرایی مداحان اهل بیت(ع)، توزیع غذای نذری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر با حضور پیرغلامان حسینی و میدان‌داری جوانان و نوجوانان به نیت تعجیل در ظهور منجی عالم بشیرت حضرت مهدی موعود(عج) از دیگر ویژه برنامه‌های امشب در جزیره قشم است.

آیین سوگواری قشموندان با روضه‌خوانی پیرغلامان حسینی و دسته‌روی هیئات مذهبی برای تجمع و اقامه عزای محلی در صحن امام‌زاده سید مظفر شهر قشم در ساعت ۱۰ صبح روز شهادت حضرت رسول(ص) و امام حسن مجتبی(ع) ادامه یافت و شام این روز نیز آیین سوگواری با سخنرانی امام جمعه شهرستان در مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهرک ندسا طولا برگزار شد.

گفتنی است، ۲۸ صَفر مصادف با پنجم آبانماه امسال سالروز رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است که آحاد مسلمانان جهان در این روز به اقامه عزا می‌پردازند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*