۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
سیل ایران از عوام فریبی آمریکا پرده برداشت

سیل ایران از عوام فریبی آمریکا پرده برداشت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: نقش‌آفرینی نیروهای مسلح و پاسداران جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیل مخرب اخیر، بار دیگر ثمربخشی و گره‌گشایی از مشکلات عرصه‌های مختلف […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: نقش‌آفرینی نیروهای مسلح و پاسداران جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیل مخرب اخیر، بار دیگر ثمربخشی و گره‌گشایی از مشکلات عرصه‌های مختلف به‌واسطه حضور سپاه پاسداران را ثابت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به خسارت‌های ۲۲استان و بیش از ۴۰۰ شهر و روستا در سیلاب، افزود: بخشی از این رخداد اندوه‌بار ناشی از کوتاهی‌های انجام شده در سنوات اخیر، تخریب جنگل‌ها و ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه‌ها است.

وی بر لزوم استمرار اقدامات پیشگیرانه تاکید و تصریح کرد: همدلی، اتحاد، بسیج تمام امکانات کشور و همکاری مردم و مسوولان، جلوه‌ای از زیبایی‌های حادثه سیلاب به‌شمار می‌رود که در ذهن تاریخ ماندگار خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قشم تقویت و استمرار کمک‌های مردمی را خواستار شد و با بیان اینکه سیل ایران پرده از عوام فریبی آمریکا برداشته، گفت: سیل اخیر هر چند خسارت‌هاى بسیارى به بار آورد اما، دشمنى دشمنان و تحریم‌کنندگان ارسال کمک به سیل‌زدگان ایران را آشکار ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار داشت: دشمن از سوی دیگر در حالی مبحث ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند که قیاس این سیلاب با رخداد‌های مشابه در کشورهایی نظیر آمریکا، فرانسه، ایتالیا و ژاپن بیانگر موفقیت مثال‌زدنی ایران در مهار این بحران است.

وی خاطرنشان کرد: اثبات دوباره دشمنی غرب با ملت ایران درسی برای تقى‌زاده‌هاى دیروز و امروز است که باید از آن عبرت گرفته و از مسیر اشتباه خود برگردند.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: ملت ایران با انسجام و همدلی خود در کنار نیروهای مسلح و مسوولان در آینده‌ای نزدیک، مناطق سیل‌زده را بهتر و مستحکم‌تر از قبل خواهند ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ماه شعبان را مقدمه‌ای برای درک ماه مهمانی خدا و دربردارنده وقایع سرنوشت‌سازی دانست.

وی با گرامیداشت اعیاد این ماه و روز جانباز، افزود: هدف و ثمره قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حفظ و بقای اسلام ناب محمدی بود و امروزه نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تاسی از آن حضرت با ایمان و بصیرت، رسالت حراست از اسلام و انقلاب را بر عهده دارد.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و اضافه کرد: مدیران جامعه اسلامی، مربیان و معلمان باید میان انسان‌های صالح، باتقوا و وظیفه‌شناس که پاسدار ارزش‌های اسلامی هستند با افراد ناشایست تفاوت قائل شوند و تشویق و تنبه را بر این اساس اعمال کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*