۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها » سال «رونق تولید»_1398
رونق تولید نیازمند عزم جهادی است

رونق تولید نیازمند عزم جهادی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در نخستین نمازجمعه سالجاری شهرستان قشم اظهار داشت: عملیاتی شدن شعار «رونق تولید» در سال‌جاری به حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور منجر می‌شود. وی با تاکید بر لزوم عزم جهادی مدیران در […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در نخستین نمازجمعه سالجاری شهرستان قشم اظهار داشت: عملیاتی شدن شعار «رونق تولید» در سال‌جاری به حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور منجر می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم عزم جهادی مدیران در فعال‌سازی کارخانه‌های تعطیلی و نیمه تعطیل، افزود: توجه به این مسئله می‌تواند با جذب سرمایه و نیروی کار، بخش بزرگی از مشکلات اشتغال و معیشت جامعه را سامان دهد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: امسال سال فرصت‌ها است و باید با رفع نواقص موجود و رونق بخشی به تولید کشور، تدبیرهای نادرست را اصلاح و تحریم‌ها به فرصتی برای جهش اقتصادی کشور تبدیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم خودکفایی در حوزه صنایع دفاعی و تبدیل شدن ایران به قدرت نظامی برتر منطقه نمونه‌ای موفق از تبدیل تهدید و تحریم به فرصتی برای پیشرفت و سازندگی دانست که باید سایر بخش‌ها از آن الگوبرداری کنند.

وی قطع امید و دلبستگی از بیگانگان، بکارگیری ظرفیت‌های ملی نظیر نسل جوان و خط مشی قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را از مهمترین مولفه‌های رونق تولید برشمرد و اضافه کرد: قرار داشتن در جنگ اقتصادی همه‌جانه با دشمن، حقیقتی است که بایست مبنای اقدامات مردم و مسوولان قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسوولان باید همواره برجام، بدعهدی و خیانت‌های آمریکا و اروپا را به عنوان تجربه‌ای جاوید مدنظر قرار دهند و بر توان و ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات متکی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با تاکید بر لزوم ارتباط با تمامی کشورهای جهان، اظهار داشت: هرگونه ارتباط با بیگانگان باید با هوشیاری، حفظ اصول و منافع نظامی اسلامی به همراه پرهیز از اعتماد به آنان باشد.

وی حضرت زینب(س) را قهرمان کربلا دانست و با تسلیت‌گویی سالروز وفات شهادت‌گونه آن حضرت، بیان کرد: جامعه اسلامی نیازمند الگوگیری از روحیه حقیقت‌گویی، حراست از اصول اسلامی و ترویج معارف عاشورایی از سوی حضرت زینب(س) است.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی‌گرفت و افزود: مسوولان باید حسن سابقه و دین‌مداری افراد را ملاک گزینش و بکارگیری آنان قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم کاهش هزینه‌های کشور، کمک‌رسانی بیشتر به نظام اسلامی در تحقق اهداف و آرمان‌ها، عدم دلبستگی به بیگانگان، تکیه بر توانمندی‌های داخلی بواسطه علاقه‌مندی به هم‌میهنان و نیز بیان صریح حقایق را از ثمرات استخدام افراد دین‌مدار عنوان کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*