۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دیدارها
  • شناسه : 4337
  • 01 بهمن 1399 - 11:00
  • 38 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : جواد نوزرنژاد
دیدار رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس یازدهم با امام جمعه قشم

دیدار رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس یازدهم با امام جمعه قشم

عضو کمیسیون صنایع و معادن و رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس یازدهم با همراهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با امام جمعه شهرستان قشم دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، معصومه پاشایی بهرام، عضو کمیسیون صنایع و معادن و رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس یازدهم، الله وردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و حسین گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با حضور حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان با حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم، امام جمعه شهرستان قشم دیدار کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم با تقدیر از توجه سازمان منطقه آزاد قشم به مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی، اقدامات فرهنگی را موجب پیشرفت کارها و فعالیت‌های این سازمان دانست و گفت: البته ظرفیت‌های بی‌نظیری در قشم وجود دارد که با اصلاح قوانین مناطق آزاد از طرف نمایندگان مجلس و حمایت‌های دولت می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه کرد.
وی یکی از مواردی که مجلس شورای اسلامی می‌تواند با اصلاح قوانین در مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد قشم مشکلات را رفع کند، یکپارچگی امور مدیریتی در این مناطق دانست و خواستار توجه جدی نمایندگان مجلس به این موضوع شد.
امام جمعه شهرستان قشم همچنین از تصمیمات خلق الساعه برخی دستگاه‌ها که موجب ناهماهنگی‌ها در کشور می‌شود، انتقاد کرد و در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنوع مذهبی و قومیتی در جزیره قشم و تشریح همکاری‌ها و هماهنگی‌های مسوولان، سازمان‌ها و نهادهای مستقر در جزیره قشم، وحدت و همدلی بین مردم و سایر اقشار را در جزیره کم نظیر خواند.
معصومه پاشایی‌بهرام ظهر امروز در دیدار با امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: اطلاع‌رسانی پیشرفت‌های انجام شده در مناطق آزاد بویژه منطقه آزاد قشم یک ضرورت است.
وی افزود: توسعه و پیشرفت‌های زیادی در سال‌های اخیر جزیره قشم اتفاق افتاده و آیندگان با استفاده از زیرساخت‌های ایجاد شده در این جزیره مسیر توسعه را با سرعتی بیش از پیش دنبال می‌کنند.
رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس یازدهم تصریح کرد: انجام تحقیق و تفحص از سوی مجلس را یک روند نظارتی عادی برای کاهش تنش‌ها و عاملی برای پیشرفت بیشتر قشم با هدف کمک به حل مشکلات و مسایل مناطق آزاد است.
پاشایی‌بهرام گفت: اقدامات و رهنمودهای ائمه جمعه به عنوان پل ارتباطی مجلس با مردم بسیار حائز اهمیت و شایسته تقدیر می‌باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز وجود وحدت بین شیعه و اهل سنت در جزیره قشم را هماهنگ کننده و یاری‌گر مدیریت این جزیره خواند و گفت: این وحدت نیز در سایه همدلی و هم سویی ائمه جمعه شیعه و اهل سنت این جزیره به دست آمده است.
حمیدرضا مومنی افزود: اگر نگاه باز و توسعه‌‎ای ائمه جمعه شیعه و اهل سنت شهرستان قشم نبود، بی‌شک امکان هماهنگی بین بخش‌های مختلف برای اجرای طرح‌های بزرگ توسعه در این جزیره مرزنشین که هم از نظر قومیت و هم از نظر مذهب یکی از مناطق متکثر و متنوع کشور است، وجود نداشت.
الله‌ وردی‌ دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم نیز با قدردانی از نقش موثر ائمه جمعه در پیشبرد برنامه‌های توسعه در کشور از جزیره قشم به عنوان یک ظرفیت جهانی برای کشورمان نام برد و گفت: این انتظار به حق مردم است که سرعت و آثار توسعه در کشور بیشتر شود ولی باید در نظر داشته باشیم که تحریم‌ها و برخی اشتباهات در سیاستگذاری‌ها، موجب کند شدن روند توسعه شده است.
این نماینده مجلس نیز مقوله تحقیق و تفحص و سئوال نمایندگان را یک روند طبیعی در فعالیت‌های نظارتی خواند و افزود: این مسائل باعث روشنگری و توجه بیشتر مسوولان به ظرفیت‌ها و فعالیت‌های مثبت انجام شده در مناطق آزاد خواهد شد.
حسین گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور هم در این دیدار با پیشتاز خواندن قشم در مقوله وحدت در میان سایر مناطق کشور، تحقیق و تفحص را بخشی از وظایف نمایندگان خواند که به گفته وی انجام آن در هر منطقه، موجب رشد و پیشرفت آن منطقه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اکثریت نمایندگان مجلس به دنبال حاکمیت عقلانیت در کشور هستند، با تاکید بر ضرورت همکاری بخش های مختلف و همراهی نمایندگان، یادآور شد: تحقیق و تفحص باید فرصتی برای جذب سرمایه گذاری و اقدامات توسعه ای بیشتر در سطح جزیره قشم شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*