۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
دولتمردان نگاه خود را به توان ملی معطوف کنند

دولتمردان نگاه خود را به توان ملی معطوف کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان قشم اظهار داشت: مقاومت و باور به شعار «ما می‌توانیم» از مهمترین درس‌های دوران دفاع مقدس است. وی افزود: توجه به این آموزه‌ها سبب شده است جمهوری اسلامی ایران امروزه در موضع اقتدار قرار گرفته و به […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان قشم اظهار داشت: مقاومت و باور به شعار «ما می‌توانیم» از مهمترین درس‌های دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: توجه به این آموزه‌ها سبب شده است جمهوری اسلامی ایران امروزه در موضع اقتدار قرار گرفته و به توان دفاعی فوق تصور استکبار دست یابد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: فرزندان انقلاب با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی دشمن و توقیف نفت‌کش متخلف بار دیگر ثابت کردند که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم توکل به خدا را از دیگر آموزه‌های دفاع مقدس برشمرد و ادامه داد: از ضرورت‌های امروز جامعه آن است که مدیران و مسوولان همانند رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی با توکل بر خدا و تلاش جهادی امور را به پیش ببرند.

وی تقویت روحیه اعتماد و خودباوری را از دستاوردهای دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: هم اینک نیز باید همانند آن دوران از نیروهای جوان و متعهد در امور مدیریتی کشور استفاده شود.

اما جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه حل مشکلات موجود نیازمند عزم و اراده ملی است، گفت: دشمن در تلاش است با ایجاد انحراف در شعارهای انقلابی و متهم ساختن انقلابیون به تندروی، اهداف پلید خود را تحقق بخشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با تجلیل از مواضع رییس جمهور در سخنرانی سازمان ملل و حمایت از مردم یمن، فلسطین و انقلابیون، تصریح کرد: اتخاذ چنین مواضعی ثمره باور به توان و اقتدار ملت و نیروهای مسلح کشور است.

وی تصریح کرد: دولتمردان باید همانند ملت با باور به توانمندی‌های ملی و شعارهای انقلابی از اروپا و غرب قطع امید کرده و توجه خود را ظرفیت‌های داخلی معطوف کنند.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: دوران تهدید ایران از سوی دشمنان به پایان رسیده و این ملت امروزه علاوه بر توان تامین نیازهای خود، در اوج اقتدار نظامی قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: انصارالله یمن در موضع اقتدار اعلام صلح کرده تا جهانیان بار دیگر بدانند که جنگ طلب نیستند؛ عربستان باید فرصت را مغتنم بشمارد و علاوه بر پذیرش آن، اشتباهات گذشته خود را نیز اصلاح کند.

وی با بیان اینکه رد این صلح بیانگر آن است که حمله پهپادی یمن در پاسخ به تهاجمات عربستان ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: امارات نیز بداند اگر به ظلم‌های خود بر علیه یمنی‌ها ادامه دهد از پاسخ پهپادی انصارالله مصون نخواهد ماند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه دخالتی در جنگ یمن ندارد و اتهام‌زنی‌ها برای فرار از ذلت و تحیر دشمنان ناشی از اقتدار انصارالله انجام می‌‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه نخست مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: اقامه فرایض الهی بویژه نماز وظیفه‌ای همگانی است و مسوولان باید در این راستا پیشگام باشند.

وی ادامه داد: خدمت به خلف نباید سدی در برابر اقامه نماز باشد چرا که نماز از نشانه‌های تعبد و تعهد یک فرد است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*