۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
در شرایط فشار نمی توان مذاکره کرد

در شرایط فشار نمی توان مذاکره کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود: اگر نظام در وضعیت فعلی مذاکره را قبول کند دشمن نتیجه می‌گیرد که فشارها باعث شد تا ایران سر میز مذاکره حاضر شود. وی با اشاره به دیدار نخست […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود: اگر نظام در وضعیت فعلی مذاکره را قبول کند دشمن نتیجه می‌گیرد که فشارها باعث شد تا ایران سر میز مذاکره حاضر شود.

وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری افزود: مواضع مقام معظم رهبری در این دیدار موجب مباهات است که باعث تجدید روحیه مستضعفان و مبارزان با مستکبران شد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: ترامپ در خود آمریکا نیز به عنوان فردی بدون تعادل روانی و دروغگو شناخته شده است، و چنین کسی شایستگی تبادل پیام و مخاطب شدن ندارد.

وی افزود: آمریکا خود هزاران بمب اتمی دارد و تهدید بزرگی برای جهان محسوب می‌شود و از این رو نمی‌تواند در مقام مخالف با اشاعه بمب‌های هسته‌ای در برابر کشوری قرار بگیرد که ساخت و استفاده از بمب هسته‌ای را حرام می‌داند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: در صورتی که از طرف ژاپن اراده‌ای وجود داشته باشد، ایران می‌تواند با این کشور تعامل و مراوده داشته باشد اما این کشور با تمام پیشرفت‌ها، مستعمره آمریکا محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر سربازان آمریکا در پایگاه‌های این کشور در ژاپن حضور دارند و از حق کاپیتولاسیون برخوردارند.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: از این رو مردم ژاپن حقارت و ذلت را احساس می‌کنند اما ملت ایران با الهام از روز عاشورا، احساس عزت و غرور دارند.

وی افزود: اینکه امریکا تا سال گذشته برای مذاکره ده‌ها شرط برای مذاکره قرار می‌داد و اکنون برای مذاکره واسطه می‌فرستد نشان دهنده اقدرت و عزت این نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: مذاکره با آمریکا اگر برای بحث هسته‌ای است که در برجام مذاکره شد و اگر بحث مسائل نظامی و موشکی است، مساله ناموس مملکت است و در این باره نظام جمهوری اسلامی با هیچکس مذاکره نمی‌کند.

قضات از نقد منصفانه استقبال کنند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: قضات نباید انتقاد مردم و صاحبان رسانه را به عنوان یک امر نامطلوب و ناپسند بدانند، بلکه باید سعه صدر داشته باشند و از انتقادها استقبال کنند.

وی افزود: یک شهروند بر اساس حقوق شهروندی خود می‌تواند از هر کسی انتقاد منصفانه داشته باشند و برای این امر کسی نباید مورد تعقیب قضائی یا سیاسی قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری در ماه رمضان ادامه داد: در این دیدار دانشجویان از دستگاه‌های زیر نظر رهبری انتقاد کردند و وی با این انتقادها با روی گشاده برخورد کردند.

وی انتقاد را حق رسانه‌ها دانست و اظهار داشت: یک خبرگزاری سرقت از یک اداره را به درستی بیان کرده و این خبر درست بوده است و نباید فردی برای این انتقاد بازداشت شود.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: قضات باید حقوق شهروندان و شهروندی را رعایت کنند و نباید به صرف یک انتقاد، حکم بازداشت کسی را صادر کنند.

وی ادامه داد: این انتقادها به نفع مردم است و قانون به مردم این حق را داده که انتقاد منصفانه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم خاطرنشان کرد: قضات همچنان در انجام وظایف محوله با قاطعیت ادامه دهند و از اطاله دادرسی اجتناب بشود.

وی افزود: قوه قضائیه باید با دقت و سرعت حقوق مردم را به آنها بازگرداند و قضات باید همکاری کنند و با سعه صدر و انتقاد پذیری داد مظلومان را از ستمگران حقیقی و حقوقی بازستانند.

امام جمعه شهرستان قشم عدل، انصاف و قاطعیت را از وظایف قضات دانست و ادامه داد: قوه قضائیه ضامن تأمین منافع ملت است و هر چه قضات در انجام مسؤولیت خود به وظایف خود بیشتر عمل کنند، اعتماد و آرامش مردم بیشتر می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*