۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع)
حوزه علمیه استقلال مالی خود از دولت‌ها را حفظ کرده است

حوزه علمیه استقلال مالی خود از دولت‌ها را حفظ کرده است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام میثم تارم روز سه‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس حوزه علمیه قشم افزود: عالمان دینی با حداقل شهریه که از محل وجوهات شرعی و کمک‌های مردمی است امور خود را می گذرانند و با عزت زندگی می‌کنند. وی ادامه […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام میثم تارم روز سه‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس حوزه علمیه قشم افزود: عالمان دینی با حداقل شهریه که از محل وجوهات شرعی و کمک‌های مردمی است امور خود را می گذرانند و با عزت زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، رییس جمهور و رییس قوه قضائیه کنونی از عالمان دینی هستند، برخه شبهه افکنی می‌کنند که حوزه‌های علمیه در رفاه هستند و روحانیان زندگی مرفهی دارند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: البته روحانیانی که دارای مشاغل دیگری در نهادها و ارگان های دولتی و حکومتی هستند، مانند دیگر کارمندان دولت زندگی ‌می‌کنند.

وی افزود: اما روحانیان در مضیقه هستند و بر اساس همان وجوهات که مبلغ زیادی نیست زندگی می‌کنند و مخارج زندگی خود را بیشتر با روضه‌خوانی و دیگر امور تامین می‌کنند.

در این این آیین از خدمات حجت‌الاسلام مرتضی جوکار تجلیل و حجت‌الاسلام احسان رحیمی به عنوان رییس جدید مدرسه علمیه سفیران هدایت قشم معرفی شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*