۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها » پیشنهاد سردبیر
  • شناسه : 4052
  • 26 سپتامبر 2020 - 10:13
  • 370 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
  • منبع : خبرگزاری فارس
حذف فاصله اجتماعی در شناورهای مسافری موجب گلایه مردم است
امام جمعه قشم:

حذف فاصله اجتماعی در شناورهای مسافری موجب گلایه مردم است

امام جمعه قشم گفت: حذف فاصله‌های اجتماعی در شناورهای مسافربری قشم-بندرعباس و بلعکس مورد گلایه مردم و اقدامی نادرست است که باید اصلاح شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حذف فاصله‌های اجتماعی در شناورهای مسافربری قشم-بندرعباس و بلعکس مورد گلایه مردم و اقدامی نادرست است که باید اصلاح شود.

وی افزود: عقل حکم می‌کند فاصله اجتماعی در شناورها رعایت شود و مسوولان مربوطه به هوش باشند تا از خطرات بعدی و احتمال اعمال محدودیت شدید در فعالیت خطوط دریایی جلوگیری شود.

دفاع مقدس تفسیر عملی قرآن کریم است

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: دفاع یک اصل عمومی در میان تمام موجودات زنده جهان است و در جنگ تحمیلی ما از خود دفاع کردیم که از این رو آن را دفاع مقدس می‌خوانیم.

وی افزود: هدف جنگ تحمیلی، از بین بردن نظام اسلامی بود و صدام تنها ابزاری در دست آمریکا به منظور تحقق این هدف بود که به فضل الهی تحقق نیافت.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: قطعنامه‌های نخستین به آن دلیل از سوی ایران پذیرفته نشده که نیروهای دشمن همچنان در خاک ما حضور داشتند و فرصتی برای تجدید قوا برای پیش روی نیاز داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم گفت: دفاع مقدس تماما عقلانی بوده و نقطه تاریکی در آن وجود ندارد اما عده‌ای با ایجاد روایت‌های نادرست به دنبال تحریف آن هستند.

وی با بیان اینکه پیروزی‌های دفاع مقدس همگی از ناحیه خداوند بوده و رزمندگان اسلام و موحدین موظف به تلاش برای فراهم آوردن این مقدمات هستند، افزود: امام خمینی(ره) با ترویج این نگرش قرآنی از ایجاد غرور و تکبر جلوگیری کردند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: در دفاع مقدس هر کجا پیروزی حاصل شد تفسیر آیه «نَصرُ مِن اللهِ و فَتحٌ قریب» تجلی شد و رزمندگان اسلام این آیه را خصوصا در فتح خرمشهر در عمل تفسیر کردند و موجب تغییر نگرش جهانیان به اسلام و ارزش‌های اسلامی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: دفاع مقدس سبب اسلام آوردن بسیاری از مردم در سراسر جهان شد چرا که نسبت به حقانیت اسلام و وعده‌های الهی در قرآن کریم یقین یافتند.

وی اضافه کرد: وظیفه ما از دیدگاه قرآن در برابر دفاع مقدس، شکرگزاری است و افراد بد گمان نسبت به دفاع مقدس، ناشران اکاذیب و تحریف کنندگان دفاع مقدس باید توبه کنند.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: از گنجینه دفاع مقدس باید برای تربیت نسل نو در طراز گام دوم انقلاب بهره‌گرفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*