۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
  • شناسه : 4081
  • 09 اکتبر 2020 - 14:44
  • 34 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
  • منبع : خبرگزاری ایرنا
جهش تولید، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است
امام جمعه قشم:

جهش تولید، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

امام جمعه قشم گفت: جهش تولید، تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی است و مسوولان و مردم نباید چشم به تصمیم و رفتار کشورهای دیگر داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه افزود: نسخه رفع مشکلات کشور خارجی نیست و نباید به موضع‌گیری دیگر کشورها و رفتار آن‌ها چشم داشت.

وی ادامه داد: علاج مشکلات اقتصادی کشور توجه به امکانات و ظرفیت های داخلی است که در این راه باید بر ظرفیت مردم و به ویژه جوانان توجه کرد.

وی تصریح کرد: بیکاری یکی از مشکلات بزرگ کشور است و کلید آن، تولید داخلی است و به همین علت امسال نیز جهش تولید نامگذاری شده است.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: گرانی و بالا رفتن قیمت‌ها یک رنج بسیار بزرگ برای مردم به ویژه قشر متوسط و مستضعف جامعه است که راهکار آن برخورد با نگهداری اجناس در انبارهاست.

وی ادامه داد: قیمت مسکن، سهم بسیار بزرگی در هزینه خانواده‌ها دارد که بر قیمت اجاره‌بها نیز تاثیر منفی گذاشته است و راه حل این مشکل نیز عمل کردن به وعده ساخت مسکن است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار کرد: مشکل کمبود سرمایه در کشور نیز با تکمیل طرح‌های نیمه کاره در کشور و جلوگیری از بروکراسی و ترویج جهش تولید و جلوگیری از قاچاق کالا در کشور رفع می‌شود.

وی افزود: هدایت نقدینگی به سمت تولید و اعطای به موقع مجوزها و اصلاح ساختار بودجه و ساختار بانکی برای جلوگیری از ناکارآمدی اقتصادی در کشور از سایر راه‌های برون‌رفت از مشکلات اخیر کشور به شمار می‌رود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*