۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
جامعه دانشگاهی مروج تعهد و انقلابی‌گری در جامعه باشد

جامعه دانشگاهی مروج تعهد و انقلابی‌گری در جامعه باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حراست از اسلام، انقلاب و مردمی بودن از خصوصیت بارز سومین شهید محراب آیت‌الله دستغیب به شمار می‌رود. وی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) را تسلیت گفت و افزود: هجرت از ارزش‌های […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حراست از اسلام، انقلاب و مردمی بودن از خصوصیت بارز سومین شهید محراب آیت‌الله دستغیب به شمار می‌رود.

وی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) را تسلیت گفت و افزود: هجرت از ارزش‌های اسلامی و ملاک برتری انسان‌ها در کنار جهاد و شهادت محسوب می‌شود که در برخی شرایط به عنوان یک واجب شرعی مطرح است.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: از امتیازات آن حضرت(س) این است که با بصیرت به مقام هجرت در راه خدا دست یافت تا موجب برکت برای اسلام و مسلمانان شود و در جوار مرقد ایشان حوزه علمیه قم تاسیس شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اضافه کرد: تربیت شاگردانی همچون امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران از ثمرات تاسیس این حوزه علمیه است.

وی هجرت درونی را نوعی دیگر از هجرت برشمرد و خاطرنشان کرد: احاد جامعه اسلامی باید همواره از گناه به سوی اطلاعات از خدا هجرت کنند.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: استکبارستیزی و اعتراض به ورود اجانب به ایران اسلامی سرمنشاء نامگذاری روز دانشجو است و از این رو جامعه دانشگاهی باید همواره در راستای تقویت تعهد و انقلابی بودن خود و جامعه تلاش کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به هجمه همه جانبه دشمن به منظور جداسازی دانشجویان از ارزش‌های اسلام و انقلاب، ابراز داشت: حضور پرشور جامعه دانشگاهی در صحنه‌های انقلاب و آیین‌ها بیانگر تعهد و پایبندی آنان است.

وی تاکید کرد: دولتمردان باید حمایت از نخبگان را در عرصه‌های تحصیل، کارهای تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان برای حل مشکلات کشور تقویت کنند.

امام جمعه شهرستان قشم عنوان کرد: هر اقدام، پیشنهاد و یا تهدیدی که منجر به تغییر توافق هسته ای موسوم به برجام شود باید به عنوان یک خط قرمز پررنگ از سوی دولت و وزارت امور خارجه شناسایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم گفت: کشور بیش از اندازه معطل برجام مانده و باید اقدامات متناسب مطابق با برجام عملیاتی شود و بیش از این منتظر تحقق وعده‌های پوشالی اروپائیان نماند.

وی تکیه به توان ملی را راه عبور از مشکلات کشور برشمرد و افزود: مسوولان باید با کار و تلاش جهادی امور را به پیش ببرند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: رصد مستمر بازار باید همواره مورد توجه مسوولان باشد تا افزایش نرخ بنزین موجب گرانی کالاها نشود و وعده آنان در این خصوص عملی شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*