۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شواری زکات
توانمندسازی جامعه مددجویی با جدیت پیگیری شود

توانمندسازی جامعه مددجویی با جدیت پیگیری شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، امام جمعه و رئیس شورای زکات شهرستان قشم در نشست شورای اداری کمیته امداد قشم اظهار داشت: خدمت به محرومان و ایتام از برترین عبادات به شمار می‌رود و توانمندسازی جامعه مددجویی باید با جدیت بیشتری پیگیری شود. حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم با اشاره به افزایش […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، امام جمعه و رئیس شورای زکات شهرستان قشم در نشست شورای اداری کمیته امداد قشم اظهار داشت: خدمت به محرومان و ایتام از برترین عبادات به شمار می‌رود و توانمندسازی جامعه مددجویی باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم با اشاره به افزایش نرخ بنزین، اظهار داشت: درآمد حاصل از این اقدام باید به محرومان تعلق بگیرد و با تشدید نظارت‌ها از هرگونه سوءاستفاده‌ای جلوگیری به عمل آید تا امید و آرامش در جامعه تقویت شود.

رئیس اداره کمیته امداد قشم نیز اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه همچنان از جایگاه مطلوب در این حوزه فاصله داریم، افزود: از این رو تشکیل شورای زکات روستایی در دستور کار قرار گرفته که این شورا هم اینک در ۲۹ ایجاد و تا پایان آذرماه جاری نیز در تمامی ۶۷ روستای جزیره شکل می‌گیرد.

رئیس اداره کمیته امداد قشم تصریح کرد: پس از تشکیل این شوراها، همایش زکات با هدف تبیین برنامه‌های سال آتی برگزار می‌شود.

غلامی ادامه داد: شناسایی اهل خیر و زاکیان توام با ساماندهی آنان از دیگر برنامه‌های شاخص کمیته امداد قشم در حوزه زکات به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: تا پایان مهرماه بیش از ۱۳ میلیارد ریال حمایت نقدی به صورت مستقیم توسط حامیان به حساب ایتام شهرستان واریز شده که بیانگر نهادینه شدن فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است.

رئیس اداره کمیته امداد قشم با اشاره به حمایت این نهاد از پنج هزار خانوار در قشم، بیان کرد: غرب جزیره در بالاترین رده ضریب فقر قرار دارد و ۲ هزار نفر نیز در صف انتظار بهره‌مندی از خدمات حمایتی قرار دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*