۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تجلیل‌ها » ستاد نمازجمعه
تجلیل امام جمعه قشم از نوجوانان معتکف این شهرستان

تجلیل امام جمعه قشم از نوجوانان معتکف این شهرستان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، ۴۴نوجوان معتکف شهرستان قشم از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه این شهرستان قشم در نماز عبادی سیاسی جمعه با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شدند. اعتکاف در لغت به معنای توقف در جایی است .اما تعریف اصطلاحی اعتکاف: امام خمینی(س) در تعریف […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، ۴۴نوجوان معتکف شهرستان قشم از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه این شهرستان قشم در نماز عبادی سیاسی جمعه با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شدند.

اعتکاف در لغت به معنای توقف در جایی است .اما تعریف اصطلاحی اعتکاف: امام خمینی(س) در تعریف اعتکاف می فرمایند: “وَ هُوَ اللَّبَثُ فِی المَسجِدِ بِقَصدِ التَعّبُدِ بِهِ وَ لا یعتَبَرُ فِیه ضَمُّ قَصدِ عِبادَهٍ اُخری خارِجَهً عَنهُ وَ اِن کانَ هُو الاَحوِط؛ اعتکاف، ماندن در مسجد به نیت عبادت است و قصد عبادت دیگر، در آن معتبر نیست. اگر چه احتیاط مستحب نیت عبادتی دیگر، در کنار اصل ماندن است.

به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری ایام البیض ( روزهای سفید ) گفته می شود و به عقیده مسلمانان ایام البیض ماه‌های رجب،‌ شعبان و رمضان دارای فضیلت بسیار است.

این نوجوانان در ایام البیض ماه رجب همگام با بزرگترها در آئین معنوی اعتکاف حضور یافته بودند.

[lightbox thumb=”http://emamatqeshm.ir/wp-content/uploads/2019/04/IMG_8828.jpg”]

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*