۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
بیانیه شورای امنیت ملی فرصتی برای تامین منافع ملت ایران است

بیانیه شورای امنیت ملی فرصتی برای تامین منافع ملت ایران است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حمایت‌های حضرت ابوطالب از پیامبر اسلام(ص) ناشی از ایمان و اعتقاد ایشان به دین مبین اسلام بوده است. وی سالروز درگذشت حضرت خدیجه(س) را تسلیت […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حمایت‌های حضرت ابوطالب از پیامبر اسلام(ص) ناشی از ایمان و اعتقاد ایشان به دین مبین اسلام بوده است.

وی سالروز درگذشت حضرت خدیجه(س) را تسلیت گفت و افزود: این بانوی بزرگوار نخستین زنی بود که به دین اسلام ایمان آورد و تمام اموال خود را وقف حفظ، گسترش و اعتلای اسلام کرد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: بی‌توجهی به دستورات قرآن اصلی‌ترین عامل مشکلات جهان اسلام است و کشورهای اسلامی باید خوداتکایی و خداباوری را سرلوحه کار قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به سرنوشت بیداری اسلامی در مصر، ادامه داد: غفلت از باورهای دینی و اعتماد به دشمن سبب شد انقلاب مردم مصر از بین برود و حکومتی مشابه قبل اما در شکلی جدید بر آن‌ها سلطه پیدا کند.

وی تضعیف روحیه انقلابی را خیانت و گناهی نابخشودنی دانست و اضافه کرد: ایستادگی ۴۰ساله نظام جمهوری اسلامی ایران در کنار حصول دستاوردهای گوناگون در عرصه‌های مختلف، ثمره برخورداری جامعه از روحیه انقلابی بوده و تحقق تمدن نوین اسلامی نیز به حفظ و گسترش این روحیه نیاز دارد.

امام جمعه شهرستان قشم با برشمردن دستاوردهای نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف، گفت: این دستاوردها و شیوه‌های تحقق آن، الگو و نقشه‌ راه کارآمدی برای مسوولان سایر بخش‌ها است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم بیانیه شورای امنیت ملی را فرصتی برای انجام اقدامات عملی از سوی کشورهای باقی مانده در برجام برای تامین منافع ملت ایران برشمرد و تصریح کرد: اگر اقدام مناسبی از سوی کشورهای اروپایی در مدت زمان دو ماهه اعلام شده مشاهده نشود، پاسخی درخور دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم خواستار تشدید اقدامات برای ساماندهی اوضاع اقتصادی و مبارزه با گرانی‌‌ها از سوی قوای سه‌گانه هستند، اظهار داشت: مردم قشم از افزایش بی‌رویه قیمت‌ مایحتاج عمومی خود و به سامان نرسیدن مسکن مهر گله‌مند هستند و مجموعه فرمانداری شهرستان باید علاوه بر نظارت موثر بر بازار، نسبت به انجام تعهدات مسکن مهر با شرایط ابتدایی اقدام کند.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه گفت: پیامبر اسلام(ص)، تقید به تقوای همه جانبه و اجتناب از محرمات الهی را برترین اعمال در ماه مبارک می‌دانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم توحید و معاد را از اصول مشترک تمام انبیاء الهی عنوان و ابراز داشت: فطری بودن معاد از دلایل عقلی معاد است که وجود میل به جاودانگی در انسان را پاسخ می‌گوید.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*