۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
  • شناسه : 4084
  • 16 اکتبر 2020 - 12:57
  • 27 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
  • منبع : خبرگزاری فارس
بنادر پل و لافت باید برای مقابله با حوادث تجهیز شوند
امام جمعه قشم:

بنادر پل و لافت باید برای مقابله با حوادث تجهیز شوند

امام جمعه قشم با اشاره به آتش‌سوزی اخیر در بندر پل، گفت: با حجم بالای عبور و مرور در بنادر پل و لافت، وجود آتش‌نشانی و دیگر امکانات ایمنی حداقل کاری است که باید انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: مشکل امروز جهان اسلام آن است که در عمل به دستورات پیامبر(ص) پایبند نیستند و تمسک به قرآن و ثقلین راه نجات و اعتلای کشورهای اسلامی است.

وی افزود: کشورهای به ظاهر اسلامی صاحب اختیار خود را ابرقدرت‌ها قرار داده‌اند در حالی که قرآن کریم هر گونه سلطه بر مسلمانان از جانب کفار را جایز نمی‌داند و این کشور های از مفاهیم و ارزش‌های اخلاقی که پیامبر(ص) برای اسلام ارائه کرده فاصله دارند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به بیانات اخیر رهبری، تصریح کرد: تحریف‌گران انقلاب اسلامی در تلاش هستند تصمیمات کلان نظام جمهوری اسلامی را غیرعقلانی القا کنند در حالی که تمامی تصمیمات این نظام بر اساس عقلانیت و منطق بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: تصمیمات نظام تماما تصمیمات عقلایی بوده اما برخی اسم عقلانیت را که می‌آورند منظورشان ترس و خالی کردن میدان است در حالی که چنین تفکری اشتباه است و عقلانیت به معنای محاسبه درست و جلوگیری از اختلال در محاسبات می‌باشد.

وی شهادت فرزند امام خمینی(ره) را گرامیداشت و افزود: این شهادت ناگهانی باعث دمیدن روح تازه در انقلاب اسلامی شد و پیروزی انقلاب را تسریع کرد.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: در حوزه تربیت بدنی باید معنویت اخلاق و رفتار عقلایی سرلوحه رفتار ورزشکاران باشد چرا که شاخصه اصلی و تفاوت ورزش ما با سایر کشورها در رعایت ارزش‌های اخلاقی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: در بندر پل و لافت حداقل باید یک دستگاه آتش‌نشانی قرار دهند تا شاهد وقایع تلخ نباشیم و همچون روز گذشته اموال مردم از بین نرود.

وی گفت: با این حجم بالای عبور و مرور در بنادر پل و لافت، وجود آتش‌نشانی و دیگر امکانات ایمنی حداقل کاری است که باید انجام شود تا شاهد اقدام به موقع در مقابله با حوادث باشیم.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از نظم و امنیت مثال‌زدنی کشور ثمره عملکرد موثر و مثبت نیروی انتظامی است.

دکتر تارم بیان کرد: نیروی انتظامی و مرزبانان برای حراست از کشور و مبارزه با قاچاقچان همواره مجاهدت می‌کنند و هم اکنون خبر دادند که یکی از دریابانان جزیره قشم امروز در درگیری با قاچاقچیان به شهادت رسیده که عرض تبریک و تسلیت داریم.

تربیت و علم ۲ بال تحقق تمدن نوین اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه بعثت پیامبر اعظم(ص) از بزرگترین نعمت‌های خداوند برای بشریت است، گفت: پیامبر اسلام(ص) بزرگترین تمدن بشریت را در عصری که بوی از تمدن و اخلاق و علم وجود نداشت با تکیه بر تربیت، ارزش‌های اخلاقی، معنویت، علم و دانش ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: تربیت بر علم آموزی مقدم است و انسان باید تزکیه و خودسازی را در اولویت قرار دهد؛ دنیای امروز در حال تهی شدن از ارزش‌های انسانی است و نتیجه علم و دانش، سرکوب ناجوانمردانه مردم یمن و سوریه می‌باشد.

امام جمعه شهرستان قشم ابراز داشت: راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی، تربیت و علم و دانش است که جامعه اسلامی باید این ۲ بال را به تاسی از سیره پیامبر اسلام(ص) سرلوحه امور فردی و اجتماعی قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم خاطرنشان کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از بارزترین مصادیق رعایت حق الناس در شرایط امروز جامعه است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*