۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ملی
بزرگداشت ۹ دی از عقب‌گرد ملی جلوگیری می‌کند

بزرگداشت ۹ دی از عقب‌گرد ملی جلوگیری می‌کند

امام جمعه موقت قشم گفت: بصیرت افزایی و تقویت حافظه تاریخی از عقب‌گرد ملی جلوگیری می‌کند و از این رو بزرگداشت یوم الله ۹ دی یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی بهره‌مند شامگاه امروز در آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی در این شهرستان اظهار داشت: در هر جامعه‌ای خردسالی و بلوغ سیاسی وجود دارد.

وی افزود: بلوغ سیاسی ثمره بصیرت است و ملت ایران با خلق حماسه نهم دیماه با ایستایی معقولانه خود بر ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی این بلوغ را به منصه ظهور و بروز رساند.

امام جمعه موقت شهرستان قشم تصریح کرد: پویایی و اقتدار روزافزون انقلاب اسلامی ایران در ۴۲ سالگی از دیگر نمادهای بلوغ سیاسی به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهره‌مند آگاهی مردم را نخستین محور بلوغ سیاسى برشمرد و تصریح کرد: از عوامل اصلى بقاء انقلاب اسلامى و بلوغ امروز تأکیدات امامین انقلاب بر بصیرت و آگاهى مردم ایران، است.

وی ادامه داد: بروزرسانی مستمر اطلاعات از مهمترین راهکارهای حفظ و ارتقای بلوغ سیاسی یک جامعه به شمار می‌رود.

امام جمعه موقت شهرستان قشم اضافه کرد: غفلت از ارتقای آگاهی و بصیرت افزایی در جامعه معضلی بسیار خطرناک است که در صورت گرفتار شدن به آن با توجه به شکننده بودن مرز جامعه بالغ و نابالغ می‌تواند عقب‌گرد یک ملت را موجب شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهره‌مند گفت: تضعیف حافظه تاریخی یک جامعه از دیگر تهدیدهایی است که عقب‌گرد ملی را به همراه خواهد داشت و از این رو بزگداشت و تبیین مستمر واقع تاریخ‌ساز، یوم الله‌ها و خلق حماسه‌ها ضرورت دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*