۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
باور به مهدویت اعتقادی جهانی است

باور به مهدویت اعتقادی جهانی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: باور به مهدویت و ظهور منجی، اعتقادی فراگیر و جهانی است. وی با اشاره به وجود مژده ظهور منجی در تمامی ادیان، افزود: شیعه و اهل‌سنت […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: باور به مهدویت و ظهور منجی، اعتقادی فراگیر و جهانی است.

وی با اشاره به وجود مژده ظهور منجی در تمامی ادیان، افزود: شیعه و اهل‌سنت به وجود مهدی موعود(عج)اعتقاد دارند و اختلافات تنها در برخی جزئیات قرار دارد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: شیعه معتقد به ولادت منجی عالم بشریت بوده و اهل‌سنت نیز معتقد هستند که منجی هنوز به دنیا نیامده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: خودسازی و منطبق ساختن رفتار، گفتار و سبک زندگی با آموزه‌های دینی و مهدویت، نخستین مولفه‌ای است که باید در مسئله انتظار و تلاش برای شکل‌گیری حکومت عدالت‌گستر مهدوی مورد توجه قرار گیرد.

وی با طرح موضوع توجه به دیگران و تلاش برای تربیت اطرافیان به‌عنوان دومین گام در فرهنگ انتظار، اضافه کرد: احادیث نبوی، انتظار فرج را بالاترین اعمال امت اسلام بیان کرده و این انتظار به معنای عمل شایسته است.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بواسطه گسترش معارف اسلامی در جهان یکی از بهترین زمینه‌سازان حکومت عدالت‌گستر مهدوی بوده و پرچم‌دار مبارزه با ظلم و فساد به‌شمار می‌رود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم بیان کرد: نامگذاری سالروز ولادت آن حضرت(عج) به‌عنوان روز مستضعفین حکایت از آن دارد که ظهور مهدی موعود(عج)، نعمت بزرگ خداوند به تمام بشریت بویژه مستضعفین جهان است.

وی سربازان گمنام امام زمان(عج) را نیروهایی متعهد و تلاش‌گر خوانده، اظهار داشت: حیرت سازمان‌های اطلاعاتی جهان از اقدامات ایران و بخش بزرگی از امنیت حاکم بر کشور از ثمرات اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و دستاوردهای بی‌نظیر آنان است.

امام جمعه شهرستان قشم با گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: از منظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حراست از انقلاب و دستاوردهای آن یکی از وظایف سپاه پاسداران بوده و این ارگان با سرافرازی در انجام رسالت خود در قلب ملت و آزادی خواهان جهان جای دارد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر تارم قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی آمریکا را اقدامی احمقانه دانست و تصریح کرد: نگاه به عملکرد آمریکا نظیر کشتار دسته جمعی بیش از ۲۰۰ مرد، زن و کودک بودایی، خود آنان را به‌عنوان تروریست‌های حقیقی به جهانیان معرفی می‌کند.

وی با تشریح عمق فاجعه سیلاب در استان‌های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: مشارکت مردم قشم در کمک‌ به سیل زدگان و اعزام موکب انصارالمهدی(عج) شهرستان به خوزستان، شایسته تقدیر است اما باید سیل کمک‌های مردمی همچنان تداوم یابد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*