۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مذهبی
ایمان راسخ و بصیرت از شاخصه‌های حضرت عباس(س) است

ایمان راسخ و بصیرت از شاخصه‌های حضرت عباس(س) است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، عزاداران قشم روز دوشنبه، همزمان با تاسوعای حسینی، در مسجد امام حسین(ع) تجمع کردند و به مرثیه‌سرایی و زاری پرداختند. دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی از نقاط مختلف شهر قشم به مقصد مسجد امام حسین(ع) حرکت و با حضور در این مسجد عشق و ارادت خود را […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، عزاداران قشم روز دوشنبه، همزمان با تاسوعای حسینی، در مسجد امام حسین(ع) تجمع کردند و به مرثیه‌سرایی و زاری پرداختند.

دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی از نقاط مختلف شهر قشم به مقصد مسجد امام حسین(ع) حرکت و با حضور در این مسجد عشق و ارادت خود را به سیدالشهدا ابراز کردند.

قرائت زیارت عاشورا، اقامه نماز ظهر و سخنرانی امام جمعه از دیگر برنامه های این مجلس بود.

به نقل از ایرنا، امام جمعه شهرستان قشم در جمع عزاداران حسینی گفت: حضرت عباس(ع) شخصیتی ممتاز و کم نظیر است اما باید از غلو در رابطه با ایشان پرهیز شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم افزود: ایمان مستحکم، بصیرت به امام زمان و جانبازی در مسیر دین از جمله درس‌هایی است که بشریت می‌تواند از حضرت ابوالفضل العباس(ع) فرا بگیرد.

وی ادامه داد: برخورداری از بصیرت، قدرت تصمیم‌گیری به موقع در حوادث، فتنه ها و شرایط سخت را برای انسان فراهم می‌آورد.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: عمل نکردن به دستورات الهی مشکل اساسی مسلمانان در طول تاریخ به شمار می‌رود و الگوگیری از آن حضرت عباس(ع) راه عبور از این مساله به شمار می‌رود.

در ادامه این مجلس نیز مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) با بیان مصائب روز عاشورا، نوحه سرایی کردند و مردم در ماتم شهدای کربلا، به ویژه حضرت اباالفضل العباس(ع) به گریه و مویه پرداختند.

مراسم با اطعام عزاداران  به اتمام رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*