۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دیدارها
  • شناسه : 4620
  • 23 فروردین 1400 - 14:25
  • 61 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : جواد نوزرنژاد
انتقاد امام جمعه قشم از ولنگاری عروسی‌ها و ممنوعیت آیین‌های مذهبی

انتقاد امام جمعه قشم از ولنگاری عروسی‌ها و ممنوعیت آیین‌های مذهبی

امام جمعه قشم گفت: آیین‌های مذهبی همچون ماه مبارک رمضان و نمازهای جمعه فرصتی برای تقویت معنویت و بصیرت افزایی در جامعه است که با ضعف در مدیریت عروسی‌ها، جامعه از آن محروم شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم در دیدار با رئیس و اعضای هیات نظارت شهرستان قشم با حضور عضو استانی این هیات اظهار داشت: در تمامی انتخابات برگزار شده، هیات نظارت با بی طرفی و برابر مقررات به وظایف خود عمل کرده است.

وی با ابراز رضایت از عملکرد این هیات در شهرستان قشم، افزود: باید با هر گونه خللی بدون مماشات، اهمال و اغماض برابر با قانون برخورد شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: حضور پرشور و برخاسته از بصیرت مردم در انتخابات بسیار حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام تارم ادامه داد: آیین‌های مذهبی همچون ماه مبارک رمضان و نمازهای عبادی-سیاسی جمعه فرصتی مغتنم برای تقویت معنویت، روشنگری، بصیرت افزایی برای حضور حداکثری مردم و انتخابی اصلح است که با برخی بی‌تدبیری‌ها، جامعه از این فرصت محروم مانده است.

وی اضافه کرد: با ولنگاری صورت گرفته و عدم مدیریت و نظارت در برگزاری عروسی‌ها با جمعیت‌های حیرت‌آور متاسفانه چند روستای جزیره در وضعیت قرنطینه قرار گرفت.

 

امام جمعه شهرستان قشم گفت: عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در عروسی‌ها به عنوان عامل اصلی گسترش کرونا در شهرستان عنوان شده اما با این وجود مدیریت لازم اعمال نشده و ممنوعیت‌ها متوجه مردمی است که در مجالس قرآن و نماز با قانون‌مداری تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

اجازه خروج انتخابات از مسیر قانون را نخواهیم داد

حجت‌الاسلام محمدعلی لبخندان عضوی هیات نظارت استان هرمزگان نیز اظهار داشت: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد انتخابات از مسیر قانونی و شرعی خود خارج شود.

وی حراست از رای مردم را مهمترین کار این هیات برشمرد و افزود: شمن به دنبال مایوس کردن و کاهش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو است.

 

عضوی هیات نظارت استان هرمزگان تصریح کرد: دلسوزان نظام اسلامی و صاحبان تریبون رسالت روشنگری را در این برهه از زمان عهده‌دار هستند.

 

حجت‌الاسلام لبخندان ادامه داد: هیات نظارت همگام با سایر ارکان انتخابات در برگزاری انتخاباتی پر شور با حضور حداکثری مردم ایفای نقش خواهد داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*