۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ملی
امام خمینی(ره) تجلی ظاهری ایمان در عصر حاضر است

امام خمینی(ره) تجلی ظاهری ایمان در عصر حاضر است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین امیر درویشی شامگاه امروز در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام(ره) اظهار داشت: با وجود گذشت ۳۰ سال همچنان اندوه رحلت امام راحل(ره) تازگی دارد. وی افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از چنان شخصیت جامعی برخوردار بود که مردم، سیاسیون، حاکمان و پادشاهان هر […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین امیر درویشی شامگاه امروز در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام(ره) اظهار داشت: با وجود گذشت ۳۰ سال همچنان اندوه رحلت امام راحل(ره) تازگی دارد.

وی افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از چنان شخصیت جامعی برخوردار بود که مردم، سیاسیون، حاکمان و پادشاهان هر یک تعاریف متفاوتی از ایشان دارند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: برخورداری از شخصیتی وارسته یکی از مهمترین دلایلی است که امام خمینی(ره) توانست حکومت دو هزار و ۵۰۰ ساله ستم شاهی را سرنگون کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشی ادامه داد: آحاد جامعه اسلامی به تاسی از این شخصیت بزرگوار باید در راستای تقویت تقوا، خودسازی و تسلط بر هوای نفس در سنین جوانی کوشش کنند.

وی اخلاص، توجه به نماز شب، توکل به خدا را بارزترین ویژگی‌های امام خمینی(ره) برشمرد و اضافه کرد: ایشان در حقیقت تبلور ظاهری ایمان در عصر حاضر را به نمایش گذاشتند.

این استاد حوزه و دانشگاه ساده‌زیستی را از دیگر ویژگی‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: زندگی ساده رهبران الهی از عوامل محبوبیت آنان در جامعه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشی از امام خمینی(ره) به عنوان الگویی تکرار ناشدنی یاد کرد و اظهار داشت: وی شخصیتی رهبرساز بود و توانست با تفکر ناب خود شخصیتی همچون حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را برای رهبری جهان اسلام تربیت کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*