۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تجلیل‌ها » ملی
  • شناسه : 4253
  • 18 بهمن 1399 - 20:58
  • 171 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
امام جمعه قشم در گلزار شهدا چه گفت؟

امام جمعه قشم در گلزار شهدا چه گفت؟

امام جمعه شهرستان قشم آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تجلیل از مادران شهداء، بانوان فعال در فضای مجازی به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) چه گفت؟

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم روز پنجشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه دهه فجر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س)، تجلیل از مادران شهداء، بانوان فعال در فضای مجازی و جمعی از بانوان انقلابی جزیره قشم همراه با عطرافشانی گلزار شهدای این شهرستان اظهار داشت: بانوان در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی نقشی ارزنده و کم‌نظیر دارند.

وی افزود: به هیچ وجه نباید از نقش زنان غافل شد و یا آن را ناچیز دانست چرا که به تعبیر امام خمینی(ره) نقش آنان اگر بیش از نقش مردان نباشد کمتر نیست.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: این به برکت اقتدا کردن بانوان ما به حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب کبری(س) و حضرات معصومین(ع) است که هم انقلابیون را تربیت کردند و هم خودشان در تمام صحنه‌های انقلاب حضور فعال و موثر داشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: برنامه‌هایی که علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که وجود داشته تاکنون برای گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در قشم اجرا شده جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران به تعبیر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پدیده‌ای کم ‌نظیر در جهان معاصر و بلکه در تاریخ بشریت است.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: انقلاب اسلامی قطب بصیرت، وحدت مردم و ثمره رهبری‌های پیامبرگونه بت شکن قرن امام خمینی(ره) است که جهانیان، سیاستمداران و تمام آن‌هایی را که در دانشگاه‌های مدرن، علوم سیاسی را با دقت خوانده و مطالعه کردند را بر زمین زد و بر آنان غلبه پیدا کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم بیان کرد: هیچیک از سیاستمداران پیش‌بینی نمی‌کردند که این امام امت در بیست و دوم بهمن ماه ۱۳۵۷ انقلاب را به پیروزی برساند و چند روز قبل از آمریکایی‌ها آماده بودند و در ایران و اعلام کردند که این جا جزیره ثبات است و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

وی اظهار داشت: اما چند ماه بعد، بزرگترین اتفاق قرن رخ داد آمریکا و حامیان او همه با ذلت و خواری از این مملکت بیرون رفتند و تمام توطئه‌هایی که بر علیه انقلاب و نظام انجام دادن با بصیرت آن امام عزیز و اطاعت مردم یکی بعد از دیگری نقش بر آب شد.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: این رویدادها اصلا باور کردنی نیست؛ شما وقت فکر کنید یک ملتی با دست خالی و یک روحانی درس خوانده در حوزه علمیه قم این چنین در مقابل شرق و غرب دو ابر قدرت آن زمان به ایستادگی کرده و پیروز شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: این پیروزی از عنایات الهی است و آن تدبیر و بصیرت امام امت نیز بر اساس همین اتصال با خداوند متعال به وجود آمده بود.

وی ادامه داد: در مصاحبه‌ای از مادر ۹۰ ساله کارتر سوال کردند خواسته شما چیست؟ گفت خواسته من این است که کسی پیدا بشود برود ایران به تعبیر او سر فلانی را از بدن جدا کند و یک جایزه بزرگ به او خواهم داد؛ پرسیدند چرا اینقدر نسبت به این آقا عصبانی هستی و می خواهی کسی سر او را از بدن جدا کند و یک جایزه فوق العاده برای او تعیین می‌کنید؟ گفته بود به خاطر اینکه او فرزندم کارتر را پیر کرده و او را در هم شکسته است.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: سیره امام عزیز که همه ابرقدرت‌ها را شکست و تمام استعمارگران را را خُرد کرد پیرکرد نابود کرد باید بیش از پیش مورد مطالعه قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلین دکتر تارم ادامه داد: امام(ره) در سال ۱۳۴۳ فرمود که سربازان من در گهواره هستند و سربازان آن زمان همین‌هایی هستند که ما امروز برای تجدید پیمان با آن‌ها جمع شده‌ایم.

وی اضافه کرد: کلام امروز ما با شهدا آن است که ای شهدای عزیز بدانید آنچه شما برای آن جان خود را نثار کردید را ما تا آخرین نفس و آخرین نفر دنبال می‌کنیم.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مهمترین ارزش‌های مورد توجه شهدا، حفاظت و نگهداری نظام جمهوری اسلامی ایران، حرمت، احترام و تبعیت از مقام والای ولایت فقیه است و ما از هیچ خطر و تهدیدی در ایستادگی برای پیشبرد این مسیر نترسیم تا این حکومت اسلامی را انشاالله به دست صاحب اصلی آن یعنی امام عصر(عج) تحویل دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم بیان کرد: ما همه وظیفه داریم به قوانین و مقررات نظام به ویژه در بحث ویروس منحوس کرونا پایبند باشیم و عمل کنیم همه مسوولان وظیفه دارند با دقت و مراقبت نگذارند خدای ناکرده موج بعدی این ویروس منحوس به سراغ مردم بیاید.

وی ابراز داشت: همه باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و انسان در این مسئله نباید دچار افراط و تفریط که یک مرتبه آن چنان ولنگاری و سهل انگاری شود و خدای ناکرده یک وقت هم آن چنان با مشکل مواجه شویم که همه چیز تعطیل شود؛ این کار نادرستی است و باید اداره و مدیریت شود.

امام جمعه شهرستان قشم عنوان کرد: همه چیز را با هم دید؛ در رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه نسبت به این جزیره زیبای قشم مسوولان باید بیشتر همت کنند؛ این جزیره جدای از بقیه استان هرمزگان نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم تاکید کرد: اینگونه نباشد که فقط عبور و مرور مردم به این جزیره منع شود؛ اگر می‌خواهیم کاری اساسی انجام دهیم باید مبادی ورودی استان هرمزگان و ورودی‌های بندرعباس باید کنترل شود نه در مسیر دریایی وارد شدن مردم به به جزیره قشم.

وی اظهار داشت: چه فرقی می‌کند که در بندرعباس ازدحام بشود یا اینجا ازدحام بشود یا شهری دیگر؛ مسافرانی که از سراسر ایران آمده‌اند اگر در بندر پل یا در اسکله مانع آن‌ها بشویم کجا خواهند رفت، بندرعباس!

امام جمعه شهرستان قشم افزود: پس عاقلانه‌تر این است که اگر می‌خواهیم اقدامی انجام دهیم، باید در ورودی بندرعباس و استان هرمزگان کنترل لازم انجام شود نه در ورودی قشم که یک بار سختگیری خیلی سخت اعمال شود به نحوی که مردم با مشکل مواجه شوند و یک بار سهل انگاری!

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم تصریح کرد: این مهم باید به طور صحیح مدیریت شود؛ بازاریان، اصناف و ادارات همه رعایت کنند؛ توجه عملی به فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، کارها را بر روال قرار می‌دهد و مسوولان هم مجبور نخواهند شد که کسب و گردشگری را تعطیل کنند؛ این مسئله باید به‌ گونه‌ای مدیریت شود که امورات به درستی انجام شود.

وی گفت: ما با وحدت به پیروزی رسیدیم؛ عزیزان امروز وحدت از هر زمان دیگری برای ما لازم‌تر است؛ وحدت مسوولان پایین رتبه نظام از جمله آن است تا دشمن فکر نکند از این مملکت دو صدا و دو حرف و یا چند حرف صادر می شود.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: همه و همه باید با تبعیت از مقام معظم رهبری یک صدا و یک حرف را به جهانیان مخابره کنیم تا آن‌ها استشمام اختلاف و دودستگی و چنددستگی نداشته باشند که این خطر بسیار بزرگی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم در پایان تصریح کرد: عزیزان، برادران و خواهران بزرگوار مدتی قبل اتفاق ناگواری در جزیره زیبای قشم اتفاق افتاد؛ این اتفاق ناگوار و سوء قصد به مهندس مومنی و همراهانش این محکوم است و محکوم کردنی است و همه باید محکوم کنند.

وی اضافه کرد: اما متاسفانه بعد از آن برخی از نوشته‌ها و گفتارها را در فضای مجازی شاهد هستیم و این موضوع ادامه پیدا می‌کند؛ این‌ها نادرست است عزیزان من؛ اگر شما به آن و یا بیانیه‌ای که به قول خودتان روابط عمومی منطقه آزاد قشم صادر کرده اعتراض دارید و آن را درست نمی‌دانید و آن را غلط می‌دانید، حال درست یا نادرست اگر غلط است که نباید اشتباه را با اشتباه پاسخ داد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اگر می‌گویید این باعث آن مسائلی می‌شود که بیان می کنید، خب شما هم که دارید همان‌ها را پخش می‌کنید و اگر صد نفر دیگر هم خبر ندارند خب شما دارید توزیع می‌کنید، این نقض غرض شماست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم اظهار داشت: شما ادعایتان آن است که این بیانیه یک، دو، سه یا چهار مسایلی را به دنبال داشته است؛ بنده کاری به صحت و سقم این ادعا ندارم اما ما هم اگر بخواهیم بنویسیم و توزیع کنیم و مواردی از دست، این که بدتر می‌شود.

وی ابراز داشت: اگر کسی واقعا اعتراض دارد که آن اطلاعیه بی‌امضای منتشر شده در فضای مجازی با استناد به چندین ماده قانونی که گویی نگارنده بیانیه منطقه آزاد باید چندین بار اعدام شود، اگر‌ کسی در سخنرانی یا نوشته‌اش گفت بسم رب الشهداء و الصدیقین این اهانت است؟ خیر.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: کاش در همه نامه‌ها و اطلاعیه‌ها  نام مبارک شهدا برده می‌شد؛ کاش در همه اطلاعیه‌ها نام سرداران بزرگ اسلام ذکر می‌شد؛ چرا این مسائل را بخواهیم مطرح کنیم؟

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم ادامه داد: اگر واقعا هم نظر شما چیز دیگری است در فضای مجازی ننویسید دادستان محترم، رئیس قوه قضاییه، ریاست جمهوری، دفتر مقام معظم رهبری، این شیوه که نادرست است.

وی بیان کرد: اگر کسی هست که مدعی است کار خلافی صورت گرفته برود و به دادگاه شکایت کند؛ در فضای مجازی هزینه کردن از خانواده های معظم شهدا که چند مورد از آن‌ها نیز با من تماس گرفته که آقا این چیزی که به نام ما منصوب است مربوط به ما نیست، خوب این‌ها کارها که درست نیست.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: من خواهش دارم از همه که به این مسائل دامن زده نشود؛ اگر کسی واقعا اعتراض قانونی دارد ما برای او این حق را قائل هستیم که با امضا و مدرک و دلیل و مستند شکایت کند، پیگیری کند. اما مردم نیاز به آرامش دارند؛ در فضای مجازی و عمومی خواهش می‌کنیم این مسائل دخالت داده نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: به هر حال این سوء قصد اقدام زشتی بوده؛ نه به یک مدیر لایق و شایسته و خدمتگزار و دارای توجه خاص به خانواده شهدا اگر این کار غلط و نادرست نسبت به یک فرد عادی و معمولی اصلا به یک شخصی که از نظر دادگاه محکوم به اعدام هم باشد و کسی در خیابان به او تعرض کند، این ناامنی است و محکوم است.

وی ادامه داد: هر کس باشد و هر شخصی باشد اقدامش در راستای اهداف دشمن است؛ مگر دشمن چه می‌خواهد؟ مگر منافقین زن و بچه مردم را در تهران و جاهای دیگر به طور اتفاقی مورد هدف قرار نمی‌دادند؟ برای آن‌ها مهم نیست؛ اینکه یک تیری در جزیره زیبای قشم شلیک شود یک کسی مورد هدف قرار بگیرد، هر کس که باشد کار بسیار زشت و محکوم کردنی است.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: من خواهش می‌کنم به این مسائل در فضای مجازی انشاالله خاتمه بدهید؛ وحدت خود را حفظ کنید؛ همه با هم هستیم، یک امت هستیم؛ یک ملت هستیم؛ دست به دست هم بدهیم؛ فرصت‌ها را قدر بدانیم و برای کار و تلاش بیشتر و ایرانی سرافراز و فردایی بهتر از امروز همه کار و تلاش کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*