۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » احکام انتصاب » نهاد امامت
امام جمعه جدید قشم معارفه شد/ عبادی‌زاده: نمازجمعه سنگر دفاع از انقلاب اسلامی است

امام جمعه جدید قشم معارفه شد/ عبادی‌زاده: نمازجمعه سنگر دفاع از انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: انقلاب اسلامی به نمازهای جمعه جان و روحی دوباره بخشید و ائمه جمعه با اقامه آن ارزش‌های اسلامی را ترویج و دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، ظهر امروز حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» رسما به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.

حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این که در محل مصلی امام علی(ع) قشم برگزار شد، اظهار کرد: نمازجمعه از اولین واجباتی الهی در دین اسلام و از شئون حامکیت، امامت و ولایت است.

وی با بیان اینکه نمازجمعه به عنوان محور وحدت و انسجام مسلمانان، از تفرقه آنان جلوگیری می‌کند، افزود: در طول اسلام، تمام خلفا خودشان نمازجمعه را اقامه کرده و یا والیان شهرهای مختلف را برای اقامه آن منصوب می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: انقلاب اسلامی به نمازهای جمعه جان و روحی دوباره بخشیده که امروز پنجم مردادماه سالروز آن است و تمام ائمه جمعه شیعه و سنی از سوی ولی امر مسلمین اذن اقامه دارند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده ادامه داد: امام جمعه زبان و سخنگوی مردم است که هم باید رهنمودهای رهبری و مسائل سیاسی و اجتماعی را تببین کند و هم به عنوان حلقه رابط مردم و مسوولان باید مشکلات را خیرخواهانه مطرح و خدمات نظام اسلامی را تبیین کنند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه با روشنگری در جامعه، دسیسه‌های دشمن را هویدا و نقش بر آب می‌کنند، اضافه کرد: فضای وحدت و وفاق شیعه و سنی از سنوات گذشته در قشم حاکم است و نسبت به این جزیره تعلق خاطر داریم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: حجت‌الاسلام حاجبی از امروز سکان نهاد امامت جمعه شهرستان قشم را در دست خواهد گرفت و از تمامی ائمه جمعه پیشین که در این جزیره منشاء خیر و خدمت بوده‌اند تقدیر داریم.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده بیان کرد: علمای اهل سنت قشم همواره یکی از پایه‌ها و ارکان وحدت و همدلی و تعاون در این جزیره بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار است با حمایت و همدلی آحاد جامعه با امام جمعه جدید، زمینه تسریع حرکت در مسیر تحقق گام دوم انقلاب فراهم آید.

به گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و هیأت همراه، خانواده‌های معظم شهدا، جمعی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت، مسوولان شهرستانی و استانی و اعضای ستاد نمازجمعه قشم از جمله حاضران در این آیین بودند.

طی این آیین حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.
پیش از این حجت‌الاسلام «میثم تارم» قریب به سه سال امامت جمعه این شهرستان را بر عهده داشت که پس از آن به عنوان امام جمعه شهرستان جیرفت منصوب و معارفه شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*