۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خطبه‌ها
  • شناسه : 4134
  • 14 نوامبر 2020 - 7:43
  • 168 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی نوزرنژاد
  • منبع : خبرگزاری فارس
استاندار هرمزگان مشکلات شناورها را به دولت منعکس کند
امام جمعه قشم:

استاندار هرمزگان مشکلات شناورها را به دولت منعکس کند

امام جمعه قشم گفت: استاندار هرمزگان باید در جلسات هفتگی ستاد ملی کرونا مشکلات شناورها را مطرح و از دولت بخواهد ارز و سایر حمایت‌های لازم به شناورهای مسافری اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: در چندین خطبه‌ قبل به وضعیت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شناورهای مسافری پرداخته شد و در این خطبه نیز بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید دارم.

وی با بیان اینکه رعایت مسائل بهداشتی وظیفه‌ای دینی، ملی و انسانی است، افزود: باید سلامت مردم در اولویت باشد و فاصله‌گذاری اجتماعی در شناورهای مسافری رعایت شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: تکمیل چرخه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شناورها، پرورازها و حمل و نقل عمومی برای اثربخشی و مدیریت ویروس کرونا یک ضرورت انکار ناپذیر است.

دکتر تارم ادامه داد: مسائل اقتصادی و کرونا مشکلات مالکان شناورها در تامین هزینه‌ها را تشدید کرده و باید ضمن انجام حمایت‌های لازم، از آن‌ها خواسته شود تا فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: استاندار هرمزگان باید در جلسات هفتگی ستاد ملی کرونا مشکلات شناورها را مطرح و از دولت بخواهد ارز و سایر حمایت‌های لازم به شناورهای مسافری اختصاص یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم ابراز داشت: همچنین می‌توان بهای بلیط را برای مسافران و گردشگران افزایش داد که البته این افزایش هزینه نباید شامل ساکنان جزیره قشم و ترددهای روزانه کاری بشود.

نتیجه انتخابات آمریکا، شکست راهبردی این کشور است

امام جمعه شهرستان قشم افزود: مسئله امروز آمریکا نه پیروزی ترامپ و بایدن بلکه شکست این کشور به اذعان صاحب نظران آمریکایی است که جلوه‌ای از آن در روزنامه نیویورک تایمز به نگارش در آمد.

دکتر تارم تصریح کرد: به اذعان خودشان، انتخابات اخیر آمریکا فاسدترین انتخابات در این کشور بوده؛ نظام انتخاباتی آمریکا رای مردم را بواسطه الکترال‌ها نادیده می‌گیرد و دادگاه عالی آن می‌تواند رای مردم را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: آمریکا امروزه تبدیل به یک نمایشگاه دائمی برای تماشای رسوایی نظام لیبرال دموکراسی با محوریت استکبار جهانی شده است.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: بزرگترین شکست خورده انتخابات آمریکا، نظام آمریکا است و باید دید گسل‌های این زلزله چگونه در ماه‌های پیش رو فساد و چهره حقیقی این کشور بیش از پیش هویدا خواهد ساخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: باید تاسف خورد به حال کسانی که با این وجود همچنان به سران خیانت کار و اسلام ستیز آمریکا دل بسته‌اند و جنایات آنان در خصوص عراق، یمن، سوریه و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را نمی‌بینند.

باید نگاهمان به استعدادهای داخلی باشد

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: همواره باید نگاهمان به استعدادها و امکانات ملی باشد و اقتصاد مقاومتی را به سرانجام برسانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر اظهار داشت: فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بسیار حائز اهمیت است که باید همگان بویژه آموزش و پرورش باید در نهاینه سازی این فرهنگ پیشگام باشند.

وی با اشاره به سالروز شهادت سردار شهید زین الدین و شهدای آبانماه، افزود: شهید زین الدین فرماندهی با اخلاص بود که در نوجوانی توسط سپاه پاسداران کشف، به فرماندهی منصوب شد و توانست نمونه عالی از فرمانده رشید اسلام در جبهه حق و الگویی برای مدیران جوان کشور باشد.

«صداقت» از نشانه‌های مسلمان واقعی است

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست تقوا را ملاک برتری انسان‌ها از یکدیگر برشمرد و گفت: راستگویی هر شخص به اندازه شخصیت اوست و انسان با شخصیت از دروغ پرهیز خواهد کرد زیرا می‌داند حقیقت پنهان نخواهد ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه صداقت موجب سربلندی و عزت انسان خواهد بود، افزود: مسیر اصلاح همه امور صداقت بوده و دروغ کلید مایه فساد هر کاری است.

وی خاطرنشان کرد: صداقت از نشانه‌های مسلمان و آزمون‌های الهی به شمار می‌رود چرا اطلاعت از خداوند متعال و اقامه واجبات به صداقت و امانتداری می‌انجامد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*