۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دیدارها » پیشنهاد سردبیر
ارادت اهل سنت قشم به خاندان پیامبر(ص) مثال زدنی است

ارادت اهل سنت قشم به خاندان پیامبر(ص) مثال زدنی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در دیدار با مدیرکل امور زنان و خانواده مجمع جهانی تقریب مذاهب و شیخ احمد رحیمی نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب استان هرمزگان، اظهار داشت: مردم این منطقه با تاکید بر اهمیت وحدت، زندگی مسالمت آمیزی در کنار هم پایه […]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در دیدار با مدیرکل امور زنان و خانواده مجمع جهانی تقریب مذاهب و شیخ احمد رحیمی نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب استان هرمزگان، اظهار داشت: مردم این منطقه با تاکید بر اهمیت وحدت، زندگی مسالمت آمیزی در کنار هم پایه ریزی کرده اند که زبانزد خاص و عام می باشد.

وی افزود: هم عقل و هم شرع بر حفظ و توسعه وحدت تاکید دارند و مردم ولایی قشم با عوامل تفرقه از هر طرف که باشد مخالف هستند.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: وحدت براساس نظریه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، شعار و تاکتیک نیست و از اصول اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده و نماینده آیت الله اراکی در مجمع جهانی تقریب مذاهب هم در این نشست، گفت: زنان نقش مهمی در ارتقای فرهنگ وحدت و همدلی و ارادت به خاندان پیامبر(ص) دارند و این مهم در قشم بسیار مشهود است.

عفت شریعتی بیان داشت: مساله وحدت با پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه دوراندیش حضرت امام خمینی (ره) نورانیت خاصی پیدا کرد و امروز شاهد همدلی مسلمانان در نقاط مختلف ایران و جهان هستیم.

وی با اعلام اینکه قشم پیشگام وحدت براداران و خواهران شیعه و اهل سنت است،  افزود: بانوان حوزه های علمیه و زنان دانشجو با برگزاری دوره های آموزشی نقش مهمی در تقویت وحدت حاکم در این جزیره به عهده دارند.

مدیرکل امور زنان و خانواده مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: وحدت حقیقی در میان خواهران شیعه و اهل سنت به شدت احساس می شود و اطمینان دارم با نگاه ویژه امامان جمعه شیعه و اهل سنت این شهرستان شاهد تقویت روزافزون این اقدام مهم فرهنگ  اسلامی در قشم باشیم.

مدیر امور اجتماعی و سلامت و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان هم در این دیدار، گفت: امامان جمعه این منطقه به عنوان سکاندار حوزه فرهنگی، نقش اساسی در تقویت وحدت به عهده دارند.

فرشته سلجوقی اعلام کرد: بانوان به عنوان مدیران فرهنگی خانواده می توانند با رویکرد به دستورات دین مبین اسلام، آسیب های اجتماعی را کاهش دهند.

وی با تاکید بر اینکه مباحث وحدت و زندگی مسالمت آمیز شیعه و اهل سنت در قشم شعاری نیست، افزود: نقش بانوان در ایجاد وحدت و همبستگی مذاهب در این منطقه برکسی پوشیده نیست و این عامل مهمی در حوزه وحدت حقیقتی قشم است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*