به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قشم به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والسلمین میثم تارم امشب در دیدار با مسئولان این شهرستان با اشاره به پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب، اظهار داشت: این فریضه نقش مهمی در تبیین افکار عمومی، مسائل دینی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایران و تحولات جهانی داشته و دارد.

وی با تاکید بر اینکه فقهای شیعه، نماز جمعه را یک منصب ولایی، حکومتی و انتصابی می‌دانند، افزود: امامت جمعه به‌ عهده امامان معصوم (ع) و در غیبت آنان به عهده ولی امر مسلمین است کما اینکه امامان جمعه مراکز استان‌ها مستقیما از سوی مقام معظم رهبری و شهرستان‌ها با نظر شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه و با تائید رهبر معظم انقلاب منصوب می‌شوند.

امام جمعه شهرستان قشم، امامان جمعه را سخنگوی نظام و ولایت معرفی کرد و افزود: مشروعیت اقامه نماز جمعه براساس حکم تنفیذی ولی امرمسلمین محقق می‌شود و هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن این حکم، اقدام به برپایی این نماز عبادی سیاسی کند.

به گفته تارم، امام جمعه با پرهیز از جناح بازی‌ها و گرایش به یک طرف خاص باید جایگاه وحدت را در حوزه ماموریتش حفظ کند و در غیر این صورت، جامعه با تفرقه و دودستگی همراه خواهد شد.

فرماندار شهرستان قشم نیز در ادامه این دیدار، گفت: نماز جمعه در حقیقت یک رسانه بین‌المللی است و مردم در این آئین از شرایط روز جامعه آگاه می‌شوند.

علیرضا نصری، اظهار داشت: فرماندهی امام جمعه در حوزه قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، جامعه را به سوی وحدت، همدلی، پاسداری از ارزش‌های انقلاب و ایستادگی در مقابل کشورهای استکباری رهنمون می‌سازد.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، دشمنی استکبار جهانی با آئین عبادی – سیاسی نماز جمعه به‌واسطه کارایی و پویایی این فریضه و نقش وحدت‌بخش آن در جامعه است.

وی موقعیت ارزشمند وحدت و همدلی در شهرستان قشم را مدیون نقش امام جمعه شهرستان قشم برشمرد و تصریح کرد: امروز همه امور این شهرستان به دور از حاشیه پردازی‌ها در حال انجام است و این موفقیت در سایه رهنمودهای امام جمعه محقق شده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*